pondelok, 24 januára, 2022

Sulík si myslí, že je lídrom pravice a je pripravený stať sa premiérom

Posledné články

Sulík si myslí, že je lídrom pravice a je pripravený stať sa premiérom
Sulík si myslí, že je lídrom pravice a je pripravený stať sa premiérom

Sulík nový líder pravice? 

Súčasný líder strany SaS venoval rozhovor novinárom s Aktualít.sk pričom sa Sulík sám nominuje za lídra pravice. Sulík je taktiež pripravený vymeniť Petra Pellegriniho a stať sa novým pravicovým premiérom Slovenskej republiky.

V praktickosti podľa prieskumov to môže byť naozaj tak. Richard Sulík a jeho strana SaS je v súčasnosti najsilnejšia pravicová strana na Slovensku. Práve SaS môže po voľbách 2020 zostaviť pravicový „zlepenec“, ktorý by už mal byť konečne funkčný aby vydržal. Sulík odmieta vládnutie zo Smerom-SD, LSNS a SNS. Zmienka o Moste Hid na čele s Bugárom ( ktorý ho po voľbách s Procházkom zradil) nebola. Pravdepodobne by mu nevadilo vládnuť aj s Bélom Bugárom, ktorý sa ako pravicový politik cíti nadmieru spokojne vo vláde s Ficom a Dankom. Dokonca sa zdá, že sa Béla Bugár mení viac na ľavicového politika. Rozhovor pre aktuality Sulík venoval súčasným problematikám. Išlo najmä o Migračný pakt OSN, ktorý líder pravice dlhodobo kritizoval.

Podľa Sulíka je migračný pakt pre Slovenskú republiku nevýhodný

Práve podľa Sulíka je pakt nevýhodný. Sulík nechápe prečo by sme tento pakt mali podpísať a zaliečať sa OSN. Líder pravice pripomína, že každú zmluvu, ktorá je predložená je potrebné ju zvážiť a porozmýšlať či je výhodná alebo nevýhodná.

„Nie je to síce právny záväzok, ale politický záväzok je to veľmi silný. Tých pár dobrých vecí, ktoré sa v pakte nachádzajú, napríklad, že migranti majú byť pri vstupe registrovaní, alebo to, aby boli zjednodušené navrátenia migrantov, už riešia iné dokumenty a lepšie“ komentuje Sulík

Podľa Richarda Sulíka by nemal ísť žiadny zástupca do Marrakéšu. Práve tieto rozhodnutia či tam niekoho pošlú alebo nie rozhádali súčasných koaličných lídrov. Bugár by tam niekoho pustil, Danko by tam nepustil ani upratovačku a Pellegrini chcel vypracovať analýzu.

Sulík Rusko nevníma ako hrozbu

„Nie, povedal som, že v tejto dobe a pre Slovensko Rusko nepovažujem za priamu bezpečnostnú hrozbu. Bezpečnostná hrozba je v prvom rade otázka našej bezpečnosti, teda vojenský útok, politické spochybnenie našej suverenity, narúšanie územnej celistvosti“ vyjadril sa Sulík

Sulík si myslí, že je lídrom pravice

„Keď chcete vyhrať voľby, aj tak vám to veľmi nepomôže. Ale áno, som lídrom pravice“ Richard Sulík

zdroj: aktuality,sk/clanok/647648/sulik-som-lidrom-pravice-a-som-pripraveny-byt-premierom/

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články