nedeľa, 28 novembra, 2021

Tajnostkár Sulík? Túto dôležitú informáciu Ministerstvo Hospodárstva tají pred celým Slovenskom!

Posledné články

Tajnostkár Sulík? Túto dôležitú informáciu Ministerstvo Hospodárstva tají pred celým Slovenskom!

„SULÍK V PODRUČÍ NEMECKÝCH OLIGARCHOV

Ministerstvo hospodárstvo povedalo, že nezverejní sumu, za ktorú štát mohol získať naspäť kontrolu nad Východoslovenskou energetikou. So zdôvodnením, a teraz pozor, že si to nemecký investor neželá.

Pán minister Sulík, v akom režime je táto informácia? Podľa akej právnej úpravy ju môžete utajovať?

Zvlášť, čo je dvojnásobne ironické, vzhľadom na to, že túto sumu, ktorá je zároveň nadobúdacou cenou pre nemeckú firmu E.ON, ktorá podiel po odstúpení štátu získala, sa aj tak akcionári dozvedia z výročných správ.

Sulík si buď dôvod vymýšľa, alebo Nemci oficiálne o utajenie požiadali. V oboch prípadoch je to škandalózne.

A väčších alebo menších škandálov v tomto prípade možno bude viac, zaujímavé sú napríklad čísla ziskov, ktoré nemecké firmy vykazujú pre potreby zdaňovania na Slovensku a v iných výkazoch.

Zdroj: han

Každopádne je to príklad typickej politickej dvojtvárnosti. Sulík predstavuje silu, ktorá tu akože naháňa domácich oligarchov, a hneď po zaujatí úradu prehadzuje vidlami miliardový majetok v prospech oveľa väčších hráčov, medzinárodných. V poslušnom predklone, ako inak“ komentár bývalého ministra Juraja Draxlera.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články