nedeľa, 28 novembra, 2021

Takto pomáhajú SLOVÁKOM? „Matovič a spol. majú nedoplatky vo fonde pomoci okolo 360 tisíc eur“

Posledné články

Takto pomáha vláda SLOVÁKOM? Matovič a spol. majú nedoplatky vo fonde pomoci okolo 360 tisíc eur

Podľa Belousovovej Igor Matovič a spol má nedoplatky vo fonde pomoci. Ide okolo 360 tisíc eur. Tento fond bol založený po tlaku verejnosti a vláda sľúbila, že bude do neho prispievať pravidelne.

SITA/ÚRAD VLÁDY SR

Vyjadrenie Belousovovej

MATOVIČ A SPOL. MAJÚ NEDOPLATKY VO FONDE POMOCI OKOLO 360 000€.

Ťažko sa hľadajú slová pre reakciu na takéto chrapúňstvo.

Úrad vlády vraj prispeje konkrétnemu žiadateľovi toľko , koľko mu prispeje verejnosť.

Pokiaľ sa dobre pamätám , tento fond bol založený po tlaku verejnosti, aby Matovič a spol.splnili svoje predvolené sľuby a znížili si poslanecké platy ako prejav solidarity s krajinou a jej obyvateľmi, postihnutými následkami koronakrízy.

Matovič a jeho koaliční partneri z toho vykľučkovali tým, že založili Fond pomoci , do ktorého vraj budú pravidelne !!! prispievať zo svojich poslaneckých platov pre ľudí , ktorí pomoc potrebujú.
Fond bol založený v apríli a doteraz z neho nepomohli nikomu !

Teraz sa rozhodli „pomáhať „, tak že žiadateľ z fondu dostane presne toľko , koľko mu poskytne verejnosť, maximálne však do výšky 1000€.

Vo fonde je v súčasnosti 676 000€ .
Ale pozor !

500 000 € do tohto fondu daroval podnikateľ Milan Filo.

Zvyšných 176 000€ darovali poslanci a iní súkromní darcovia . Poslanci a ďalší predstavitelia koalície darovali len niečo okolo 140 000€ .

Kde teda berú tu drzosť rozhodovať o peniazoch, z ktorých väčšinu tvoria dary verejnosti ?!

Ak by malo platiť navrhnuté pravidlo , že každý žiadateľ dostane toľko, koľko mu prispeje verejnosť, treba Úradu vlády s Matovičom na čele pripomenúť, že verejnosť už prispela sumou väčšou ako pol milióna eur !

zdroj: Anna Belousovová/Facebook

Ak chcú použiť pravidlo pol na pol , potom by mali najskôr doplatiť do Fondu pomoci svoj dlh , ktorý je aktuálne okolo 360 000 €.
Matovič týmto príkladom len znovu potvrdil , že on nie je žiadny obyčajný človek, či nepolitický politik, ale práve naopak.

On totiž tak isto ako väčšina skorumpovaných politikov si rád prisvojuje cudzie peniaze a chce s nimi šafáriť a rozdeľovať ich ako svoje .

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články