štvrtok, 27 januára, 2022

Takúto chladnú sprchu Matovič nečakal! Mazurek naložil Matovičovi ako nikto predtým!

Posledné články

Takúto chladnú sprchu Matovič nečakal! Mazurek naložil Matovičovi ako nikto predtým!

Poslanec NRSR a člen LSNS sa obul do súčasného premiéra Slovenskej republiky Igora Matoviča, ktorého vo svojom statuse na sociálnej sieti Facebook nazval klaunom, ktorý sa stal kráľom. Mazurek s v statuse pýta či jeho voliči pochopili, že akákoľvek sranda po voľbách skončila.

Milan Mazurek na súde. Foto N - Vladimír Šimíček

Milan Mazurek, Foto N – Vladimír Šimíček

Takúto chladnú sprchu Matovič nečakal! Mazurek naložil Matovičovi ako nikto predtým!

“KEĎ SA KLAUN STANE KRÁĽOM! UVEDOMIA SI UŽ JEHO VOLIČI, ŽE SRANDA SKONČILA?“ pýta sa Mazurek vo svojom statuse na sociálnej sieti Facebook.

Nachádzame sa v krízovej situácii, kedy potrebujeme silného lídra a zariadiť sa v štáte tak, aby ľudia trpeli čo najmenej a ich životov sa dotýkali najmenšie možné obmedzenia, nevyhnutné v danej situácii.

Bohužiaľ nám však vládne duševne nevyrovnaný narcis, ktorý bol doteraz zvyknutý robiť nekonečné tlačovky a vykrikovať na všetkých okolo. Stále robí to isté, no s tým rozdielom, že si ani v najmenšej miere neuvedomuje, že jeho psycho výlevy majú dopad na správanie sa celého národa.

Šéf vyšetrovacieho tímu Gorily mieri do OĽaNO | Nový Čas

Igor Matovič, Zdroj: anc

O čom hovorím? Jeden deň sa postaví a povie, že je potrebné otvoriť ďalšie množstvo obchodov, pričom vymyslí geniálny plán, ako pri takomto nakupovaní zamedziť šíreniu vírusu. Namiesto voľného pohybu v rámci obchodu, budú ľudia stáť v nekonečných statických radách pred obchodmi a šírenie nákazy je tak podľa Matoviča minimalizované… Všetky tie fotky a videá toho, ako to v realite vyzerá ukazujú, že toto mohlo napadnúť iba „génia“.

O pár dní nato, kedy je na Slovensku stále iba jedna obeť koronavírusu, a úmrtnosť je teda takmer rovná nule a množia sa správy z celého sveta o preukázanej účinnosti lieku plaquenil na zabránenie množenia vírusu v bunkách, sa Matovič nestará o zabezpečenie dostatku pľúcnych ventilácií a zásob tohto lieku pre pacientov, ktorí ho budú potrebovať (menej než 5 % všetkých nakazených), ale príde s nápadom na akýsi „blackout“.

Už aj oficiálne Talianske autority uvádzajú, že počítať štatistiky úmrtnosti na nejakých 6-7 % v Taliansku je značne nepresný údaj, keďže na jedného oficiálne nakazeného pripadá aj 10 ďalších nakazených, ktorí na sebe ani nerozpoznajú, že nejaký vírus majú a jeho priebeh je ďaleko jemnejší, ako priebeh chrípky. Potom sa zrazu úmrtnosť zníži na 0,6 – 0,7 %.

Aj to je samozrejme extrémne vysoké číslo a vzhľadom na špecifický priebeh choroby niet divu, že zdravotníctvo nie je pripravené na takýto nápor pacientov vyžadujúcich si pľúcnu ventiláciu. Preto je na mieste robiť všetko, aby sme zachránili čo najviac životov, a teda nakupovať ventilátory.

Ak však máme premiéra, ktorý jeden deň otvorí obchody a na druhý deň vystúpi so šialenými predstavami úplného uzatvorenia ekonomiky, tak bez ohľadu na nereálnosť jeho chorých vízií vieme, že národ na tieto schizofrenické výstupy bude reagovať chaoticky.

Výsledok? Státisíce ľudí v uliciach, čakajúci pred nákupnými strediskami po celom Slovensku v snahe o nakúp potravín, pretože sa vďaka tomuto magorovi boja, že bude uzatvorené úplne všetko a potraviny budú dávať vojaci, a tak sa chcú predzásobiť. A nemôžme sa im ani čudovať!

Potom si však uvedomme, že práve Matovič je dnes najväčším pomocníkom šírenia koronavírusu, pretože ešte nikto nedokázal svojou vlastnou neuváženou a do neba volajúcou hlúposťou vyhnať do ulíc v jeden deň také húfy ľudí, aby sa mohli slobodne vo veľkých davoch nakaziť. Tento blázon z Trnavy si neuvedomuje, že jeho nezmysly už nie sú len opozičné tlačovky v štýle „lebo Fico“, ale slová premiéra, ktorými sa riadi celý národ!

A čo sa týka samotného vypnutia ekonomiky v čase, kedy o tom neuvažuje ani jediný zo susedných štátov, na ktorých sme ekonomicky závislí, a ktoré už majú spolu desaťtisíce nakazených?

Toto napadne iba nepríčetného človeka a súhlasiť s tým môžu iba ľudia, ktorí sú zamestnancami štátnej správy a naivne predpokladajú nerušené pokračovanie svojho pracovného úväzku po skončení krízových opatrení. Nikto kto pracuje v súkromnej sfére alebo podniká s týmto súhlasiť nemôže, pretože aj keď dnes ekonomika funguje na 50 %, tak priblížiť sa nule by znamenalo katastrofu pre tak veľké množstvo firiem a živnostníkov, že si to iba málokto dokáže predstaviť.

A nehovorím to ja, hovoria to zástupcovia zamestnávateľov, zamestnancov, živnostníkov… Pýtajú si analýzy dopadu, predpoklady ďalšieho vývoja. Matovič ale nič nemá, má len svoje tlačovky.

Naštartovať ekonomiku po takej dobe si dnes nikto nevie predstaviť. Čo to bude znamenať, ako to ľudia prežijú, odkiaľ vezmú peniaze, čo budú robiť? Na tieto otázky odpovede nie sú, máme iba záruku že ECB snáď natlačí ďalší bilión bezcenných papierikov a úspory ľudí v bankách sa infláciou prepadnú o obrovské hodnoty. Nehovoriac o fixácii úrokových sadzieb na hypotekárnych a iných úveroch, po ktorých skončení začne pravdepodobne eldorádo a neviem si predstaviť, ako ľuďom narastú splátky.

A potom bude stačiť jeden nakazený, ktorý prejde cez hranice a zistíme, že toto harakiri nám nebolo nič platné.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články