nedeľa, 29 novembra, 2020

Takúto reakciu od učiteľky premiér nečakal! “Ja vám garantujem, že o týždeň s plačom utečiete! Nech sa vám páči, príďte si vyskúšať učiť ich…”

Posledné články

“My chceme čaj!” Kričali protestujúci pred domom Matoviča. To, čo nasledovalo Matovič nečakal…

"My chceme čaj!" Kričali protestujúci pred domom Matoviča. To, čo nasledovalo Matovič nečakal...Na ulici, kde býva premiér Igor Matovič bolo poriadne rušno. Na "Čaj...

Vážny krok k TOTALITE? “Je načase začať otvorene hovoriť, že Slovensko prestáva byť demokratickým štátom…”

Vážny krok k TOTALITE? "Je načase začať otvorene hovoriť, že Slovensko prestáva byť demokratickým štátom..."Opozičný poslanec Tomáš Taraba na socialnej sieti Facebook vyjadril obrovské...

“Karma je zdarma! Podávam trestné oznámenie na prokurátora Honza za extrémizmus…”

"Karma je zdarma! Podávam trestné oznámenie na prokurátora Honza za extrémizmus...Opozičný poslanec Ľuboš Blaha sa rozhodol podať trestné oznámenie na prokurátora Tomáša Honza"Pamätáte si...

Predpovedal BUDÚCNOSŤ? “Aky národ, taka vláda! A všetci budeme plakať KRVAVÉ slzy…”

Predpovedal BUDÚCNOSŤ? "Aky národ, taka vláda! A všetci budeme plakať KRVAVÉ slzy..."Je naozaj zaujímavé si zrekapitulivať Slovenskú politiku. Ešte pred nedávnom bol Igor Matovič...
Roky na strane pravdy, podporte nás aj vy, prosím.Už roky na strane skutočnej pravdy a ochrany tradičných hodnôt Slovenskej kultúry. Pomôžte nám vybudovať silné mediálne zázemie. Aj vďaka vašej podpore môžeme skutočne rást. Len vďaka vašej podpore funguje tento portál. Ďakujeme!     

Matovič schytal poriadnu RANU od učiteľky! “Ja vám garantujem, že o týždeň s plačom utečiete! Nech sa vám páči, príďte si vyskúšať učiť ich…”

Učiteľka poslala tvrdý otvorený list premierovi Matovičovi.

Takúto reakciu od učiteľky premiér nečakal! "Ja vám garantujem, že o týždeň s plačom utečiete! Nech sa vám páči, príďte si vyskúšať učiť ich..."
Zdroj: TASR

“Chcem reagovať na premiérove slová (včerajšie večerné správy TV JOJ) o tom, ako sú cigánske deti z osád považované za menejcenné a že verí, že tieto budú prínosom pre krajinu. Samozrejme nezabudol naznačiť, že táto menejcennosť spočíva najmä v oblasti vzdelávania,ktorého sa podľa neho cigánskym deťom nedostáva v takej miere ako nerómskym.
Vytáča má toto jeho bohorovné sebavedomé tliachanie.

Napísala som mu list do správy, ale predpokladám, že si ho neprečíta, namiesto toho si bude fotiť svoj nedeľný obed alebo psa.

Chcela som poslať príspevok priamo ku spotu, kde sa ide dos..ať z toho, ako si bol uctiť cigánov pri príležitosti Dňa cigánskeho holokaustu v BB, ale dnes už nebolo možné komentovať – aspoň mňa to už nepustilo. Tak ten list dávam aspoň sem, ak viete,kde by sa dal ešte zviditeľniť, napíšte.
Vážený pán Matovič.

Píšem Vám na základe Vášho názoru o vzdelaní Rómov, ktorý ste s hrdosťou prezentovali vo večerných správach na TV JOJ v Deň rómskeho holokaustu. A síce ste vyhlásili, že by vás potešilo, keby Rómovia neboli považovaní za menejcenných, o čom svedčí napríklad vzdelanie žiakov z osád. V správach v rozhlase na druhý deň ste sa nechali počuť, že veríte, že títo žiaci budú prínosom pre štát.

Túto do neba volajúcu sprostosť, ktorú ste vyslovili, je možné ospravedlniť jediným, a síce, že nemáte ani poňatia o rómskej mentalite a ich „zmýšľaní“.

Ten, kto nežije (nemám na mysli niekoľkominútovú návštevu, aby ste svetu ukázali, ako vám to nie je ľahostajné a odchod domov) v ich bezprostrednej blízkosti a nestretáva sa s nimi denne, ich považuje za ukrivdenú menejcennú komunitu, ktorej nie je dopriate. Ja sa vyjadrím len k vami prezentovanému nedostatočnému vzdelaniu týchto osôb.

Som učiteľkou a v triede mám okrem nerómskych žiakov aj mnoho rómskych “úboŽIAKOV” a viem jedno: že Rómovia sa vzdelávať nechcú! Denne sa totiž vyjadrujú, že ich do toho nútime, že my – “gadžovia” sme na robotu a oni na zábavu. Že sedia v škole nasilu, že sme rasisti a tlačíme ich do niečoho, čo ich nebaví a nudí.

Skutočne je to do neba volajúca krivda voči nám, keď niekto ako vy (ktorí neviete zhola nič o ich životnom štýle, ktorým je: dostať podporu, za dva dni ju prejesť, prepiť a čakať na ďalšiu) tvrdíte, že sa im nedostáva vzdelania.

 

Igor Matovič
Igor Matovič (Zdroj: TASR)

URÁŽATE VŠETKÝCH UČITEĽOV, KTORÍ SA DENNE TRÁPIA S TAKÝMITO „ŽIAKMI“,KTORÍ SI ODSEDIA, ZOHREJÚ SA, NAJEDIA A IDÚ DOMOV.

NEMÁTE ANI TUŠENIA, AKÉ SÚ S NIMI VÝCHOVNÉ PROBLÉMY A KOĽKO NERVOV A PODLOMENÉHO ZDRAVIA TO UČITEĽOV STOJÍ! AKO KRADNÚ, VYVOLÁVAJÚ KONFLIKTY, PROVOKUJÚ UČITEĽOV, FAJČIA TAKMER OD ŠKÔLKY, OPÍJAJÚ SA UŽ NA

1. STUPNI A MOHLA BY SOM TU MENOVAŤ DONEKONEČNA ĎALEJ. SÚ TO V PREVAŽNEJ MIERE ASOCIÁLI, S KTORÝMI SI NEVEDIA DAŤ RADY ANI RODIČIA DOMA, ANI POLICAJTI (KTORÍ SA ICH BOJA). SLEDUJETE MÉDIÁ?? DENNE TAM NÁJDETE VÝTRŽNÍCTVA, PREPADY, A I. A DRVIVÚ VÄČŠINU SPÁCHAJÚ PRÁVE ONI – RÓMOVIA. NEDÁVNO ŠKOLÁCI PREPADLI STARÉHO UJA, KTORÝ SA VYBRAL NA HUBY – ZMLÁTILI HO DO KRVI, LEBO IM NEDAL CIGARETU, PRETOŽE JU NEMAL! MYSLÍTE SI, ŽE LEN TAK ZO ŽARTU MAJÚ PRÍVLASTOK NEPRISPÔSOBIVÍ?

NECH SA VÁM PÁČI, PRÍĎTE SI VYSKÚŠAŤ UČIŤ ICH, ALE ASPOŇ NA 2 – 3 ROKY A JA VÁM GARANTUJEM, ŽE O TÝŽDEŇ S PLAČOM UTEČIETE!

UČIVO IM VYSVETĽUJEME PRESNE TAK, AKO OSTATNÝM DEŤOM, ALE ICH UŽ OD 5. ROČNÍKA ZŠ ZAUJÍMA SEX A RODENIE DETÍ A VZDELANIE VRAJ NEPOTREBUJÚ, LEBO ŠTÁT SA POSTARÁ.
NEMYSLÍTE, ŽE BY STE MALI APELOVAŤ NAJMÄ NA ICH RODIČOV?? DIEŤA MÁ MAŤ TEN, KTO JE SCHOPNÝ SLUŠNE PRACOVAŤ A POSTARAŤ SA OŇ SÁM, NIE SKRZ DÁVKY OD ŠTÁTU!

Preto, vážený pán Matovič, prijmite túto dobre mienenú radu odo mňa:

Zamerajte počas svojho pôsobenia svoju pozornosť na rodičov týchto detí v osadách, ktorí nie sú schopní viesť svoje deti ku školským povinnostiam, ktoré ich denne iba ODKLADAJÚ do škôl. Rodičia sa s nimi doma neučia, deti sú zanedbané, pretože namiesto toho, aby sa im ich rodičia venovali, tie často sledujú, ako ich rodičia súložia!!! Ukazujú to potom učiteľkám a ostatným spolužiakom v škole.

VÁM NIČ NEHOVORÍ POJEM KOOPERÁCIA ŠKOLY A RODINY??? A RODINY??? OPAKUJEM: A RODINY??

ZAČNITE TEDA OD RODÍN V OSADÁCH, JEDNAJTE TVRDO, NEOBLOMNE, LEBO NA NICH PLATÍ LEN TREST CEZ PENIAZE.
ODOBERTE IM DETI DO DETSKÝCH DOMOVOV, SIAHNITE NA PENIAZE, PRÍĎTE DO ŠKÔL NA VÝCHODE, PREKVAPTE RÁNO O 5.00 RODIČOV, KTORÍ OPITÍ EŠTE SPIA A DIEŤA SA VYPRAVÍ DO ŠKOLY SAMO, BEZ DESIATEJ A POMÔCOK.
TO NIE JE DISKRIMINÁCIA, VÁŽENÝ PANE, TO JE PORIADOK V KRAJINE!

APELUJTE NA RODINY RÓMOV, ODOBERTE IM DÁVKY, ZAVEDŤE SYSTÉM, ŽE DIEŤA MUSÍ DOSAHOVAŤ URČITÝ PRIEMER ZNÁMOK, DONÚŤTE RODIČOV UČIŤ SA S DEŤMI!!
TAM TREBA ZAČAŤ, pretože vy idete na to z nesprávneho konca. Nie školy, nie vzdelanie je nedostatočné , ale nedostatočná je mentalita Rómov na rodinný život a výchovu detí (česť výnimkám, ktorých je ale, bohužiaľ, žalostne málo).

TU TREBA JEDNAŤ RÁZNE, PRETOŽE PEKNÉ SLOVO NA TENTO DRUH NEPLATÍ.

NAUČILI STE ICH LEN ZADARMO BRAŤ!
A EŠTE ČOSI – JE PODĽA VÁS V PORIADKU, ŽE NERÓM, KTORÝ CELÝ ŽIVOT TVRDO MAKÁ, DOSTANE NIŽŠÍ DÔCHODOK, NEŽ RÓMOVIA, KTORÍ ŽIJÚ PRÁVE ZO SOC. DÁVOK A NEPRACUJÚ?? PREČO SA DRŽIA NA VÝCHODE? PRETOŽE TU NIE JE PRÁCA!

PREČÍTAJTE SI OTVORENÝ LIST, KTORÝ SVOJHO ČASU PÍSALI UČITEĽKY Z DOBŠINEJ.
RÓMOM STE NA SMIECH, OPÍJAJÚ VÁS ROŽKOM.

 

PODPORTE NAŠU PRÁCU

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

16 KOMENTÁRE

 1. Mám rokov a myslím si,že mám plné právo komentovať tento príspevok,pretože som dlhé roky tiež učila rómske deti. V plnej miere súhlasím s je slovami.Všetko,čo píše ,je pravda.Ale chcem pridať aj niečo pozitívne.Niekoľko mojich bývalých žiakv odišlo s rodičmi do zahraničia.Našli si ma na Facebooku a napísali mi pekné slová a poďakovanie.Mám ich medzi priateľmi,zdieľam ich príspevky a vidím,že sa im darí.Žijú v spokojných manželsvách a finančne sú na tom oveľa lepšie ako ja.Teší ma to,napriek tomu,že v škole naozaj nevynikali.Záujem o školu sa končí pre rómske deti /česť výnimkám/ v piatom ročníku.Potom nastupujú iné priority/sex,peniaze,deti/.Dlhé roky sa ich snažíme meniť rônymi výhodami na úkor našich detí,ale zbytočne.Kolegyňa má pravdu.Je potrebné brať ich ako ná ostatných.So všetkým,čo k tomu patrí.Práca,povinnosti,správanie voči ostatným,trest za zlé činy voči iným ľuďom aj voči vštkému,za čo sme trestaní aj my ,ľudia ,občania tohto štátu.

  • Chcem reagovať na list p.učiteľky. Vo všetkom má pravdu-úplnú. Z hora od stola sa reaguje na ,,Chudákov rómov´´. Treba skúsiť žiť medzi nimi a dať si deti do školy medzi nich. Chudák je učiteľ, ktorý sa môže aj roztrhať. Pán premiér dajte si vy Vaše dieťa do takej školy a celá Vaša vláda a potom poukazujte. A na makgo p.Tatiany, áno máte pravdu, ale tam musia, u nás nemusia u nás na Slovensku dostanú, tak na čo. V zahraničí sú nútený keď chcú niečo mať, u nás stačí farba pleti a krik a vybavia všetko, lebo sú menšina utláčaná.

  • Vy ste veci na hlavu, chorí ľudia cely národ slovensky je chorý a dajte sa liečiť, čo je to za list, že Rómovia sa nechcú učiť ja mám 45 rokov a mám 2 výučné listy ešte aj v zahraničí som musel chodiť do školy len, preto, aby som sa naučil po anglicky a prečo, lebo za komunistov všetky štáty sa učili po ang. Len Československo malo ruštinu to ste nevedeli hrdí Slováci a stále vám je zle. Ja žijem v Londýne, ako je možné, že rómske deti nevedia po anglicky a chodia do školy a moju vynikajúce výsledky prečo no asi ich nikto neterorizuje, ako vy pani učiteľka, lebo nerobia rozdiely, ako vy cigánske deti a podobne nezmysly už sa uvedomte alebo dáte tým deťom vzdelanie, alebo budete trpieť ďalej vaše rozdiely bez vzdelania sa nič nezmení a môžete si hovoriť, čo len chcete stále budú osady a stále budete nadávať na Rómov, keď to chcete zmeniť tak im dajte vzdelanie

 2. V nemenovanej relácií nemenovaný politik riekol: pán redaktor preberte sa!!….nie rómovia sú na slovensku tí, ktorí sú diskriminovaní…bohužiaľ to už dávno sú občania SR čo pracujú celý život, dávajú deti do škôl ,snažia sa celý život ..keď by sa oni nestarali tak: bez váhania im deti odoberú, nemaju kde bývať…Nikto si ich ani nevšimne a nechajú ich trápiť sa ako vedia, invalid je málokto úplný, väčšinou polovičný po 3 operáciách krizov…nemáte z čoho žiť? …dajte si tabletku od bolesti a môžte si nájsť prácu ešte na 4 hodiny… A to sú reálne príklady…zaobchadza tak niekto s chudakmi rómami? NIE. Jeden gadžo príde žiadať o pomoc ,lebo sa dostal do problémov a je odmietnuty…priede 10 romov a všetko sa dá…len nech nekricia!!! Takto to funguje….potom bol umcany a musel sa stiahnuť…preco??? Bol sám a romov by tam bolo 10…Pani učiteľka ma pravdu!!! Česť vynimkam!!poznám romov čo sa snažia…a predstavte si že s nimi jednaju tak ako s nami ostatnými…Pan premiér…..Jeho výroky?!? Je vzdelaný človek…ale len na papieri…neustale urážať slušných ľudí…to sa vystudovať nedá ….taky sa musel narodiť….

  • súhlasím s Vami milé dámy. Ja síce neučím,ale viem,čo sú to za ľudia. Nikdy nebudú iní. Vždy mali aj budú mať výhody, chodí sa okolo nich po špičkách, aby chudáci všetko mali. Hneď sa im dajú rúška, hygienické potreby a o nás kto sa stará, či na to má mladá rodina ????? My sme utláčaní nie oni.

 3. Ja mam jednu kamarátku romku,je vdova,vychovala 3 deti,je čistotná,inteligentná,nemožno všetkých romov hadzat do 1 vreca,sú aj vynimky.

 4. Z duše súhlasím s pani učiteľkou. Myslím, že sa nemýlim, že takýto názor zdieľa 80% Slovákov, len sa ho boja vysloviť pretože sú hneď označení ako rasisti.
  Historici tvrdia, že cigáni sú ” trvale odlišní” a tak k tejto skupine občanov treba pristupovať. Nie výhody a nezaslúžene, platiť sa má len za vykonanú prácu.
  50 rokov sú detské domovy preplnené práve rómskymi deťmi, kde sa učia hygienickým návykom, správaniu, chodia do školy, teda zdalo by sa, že už tu vyrástla jedna generácia slušných ľudí. Opak je pravda.
  Dokedy štát bude benevolentne prizerať na to ako sa ničia nájomné byty, kedy platili rómovia za zdevastovanie týchto bytov?
  Veru naša vláda sa má nad čím zamýšľať a už konečne aj niečo robiť tak, aby to malo aj trvalejší efekt v tejto komunite. Spočítal niekto koľko financii už išlo z eurofondov na rómske komunity a s akým efektom? Určite by to zaujímalo aj iných občanov.
  Román by sa dal napísať z denných poznatkov nášho spolužitia, ich “práca” pri kontajneroch a bordel v ktorom musíme žiť. Myslím, že sa už rodia s deštrukčnými vlastnosťami, pretože nenechajú na pokoji sedadla vo vlaku, autobuse, električke, neprejdu kľudne okolo niťoho do čoho by nekopli, neorýpali, neponičili.
  Sme diskriminovaní ako majorita tohto štátu, ale to je v poriadku, len nech nikto romkov nekritizuje.
  Prečo sa v cudzine chovajú inak, nuž preto, že tam musia dodržiavať zákon a pravidla, kďežto na Slovensku majú len nároky a žiadne povinnosti.
  Na záver s pani učiteľkou súhlasím v plnej miere a ďakujem, že sa takto veréjne do problému pustila, ak budeme všetci čušať, bude situácia ešte horšia.

 5. Plošne zvyhodňovanie za rodenie deti formou rodinnych pridavkov a davok k nim, p ktorych bezny človek nemal ani šajnu, sa tiahne spoločnosťou už niekoľko desaťročí. V minulosti bola aspoň povinnosť pracovať, každý z nich musel aspoň niečo odpracovať, aby mal nárok. Povinnosti padli, pridavky sa zvýšili, prišli socialne dávky a rôzne príplatky k dávkam…. A toto sú iba dôsledky. Domografi a ekonomovia nech si porátajú, dokedy to štát bude vládať ekonomicky uniesť. Z čoho to bude platiť ??? Stúpa počet, nároky a rozsah výhod.

 6. Presne tak,nech si pride vyskusat ucit ich! A nielen ucit ale aj zit s nimi, prosim,poziciam mu stan nech si ho postavi vedla Romskej osady a potom moze zverejnit svoje zazitky,hoci aj v knihe.Ale samozrejme,potrebuje ich aby ho potom mal kto volit.Pan premier,naozaj si myslite ze slovensky narod je taky hlupy? Mozno,lebo dotearz toto vsetko trpel.

 7. nie je to ľahké vychovávať deti ale ani nemožné ..ak to vzdáme pri deťoch čo z nich vyrastie? Ďalší poberatelia dávok a to je začarovaný kruh ..Táto politika ,,dať im dávky ” tu je 30 rokov toto sme si vypestovali my sami nech to znie akokoľvek divne ale každý by mal dostať šancu ..

 8. Zarazilo ma to tvrdenie, ze cigani budu chodit do skolky,skoly a nakoniec budu svojou pracou prinosom pre tento stat. Vacsiu sprostost som uz davno nepocul.Ved ciganky uz ako 20 rocne beru rodinne pridavky a vdovske k ich podpore. Nad nicim inym nerozmyslaju, len ako obrat tento stat o peniaze a hlavny vajda Matovic ich v tom podporuje.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články

“My chceme čaj!” Kričali protestujúci pred domom Matoviča. To, čo nasledovalo Matovič nečakal…

"My chceme čaj!" Kričali protestujúci pred domom Matoviča. To, čo nasledovalo Matovič nečakal...Na ulici, kde býva premiér Igor Matovič bolo poriadne rušno. Na "Čaj...

Vážny krok k TOTALITE? “Je načase začať otvorene hovoriť, že Slovensko prestáva byť demokratickým štátom…”

Vážny krok k TOTALITE? "Je načase začať otvorene hovoriť, že Slovensko prestáva byť demokratickým štátom..."Opozičný poslanec Tomáš Taraba na socialnej sieti Facebook vyjadril obrovské...

“Karma je zdarma! Podávam trestné oznámenie na prokurátora Honza za extrémizmus…”

"Karma je zdarma! Podávam trestné oznámenie na prokurátora Honza za extrémizmus...Opozičný poslanec Ľuboš Blaha sa rozhodol podať trestné oznámenie na prokurátora Tomáša Honza"Pamätáte si...

Predpovedal BUDÚCNOSŤ? “Aky národ, taka vláda! A všetci budeme plakať KRVAVÉ slzy…”

Predpovedal BUDÚCNOSŤ? "Aky národ, taka vláda! A všetci budeme plakať KRVAVÉ slzy..."Je naozaj zaujímavé si zrekapitulivať Slovenskú politiku. Ešte pred nedávnom bol Igor Matovič...

POCHOVAL všetky nádeje? Mikas šokuje: Ak sa opatrenia nebudu dodržiavať hrozí nám TOTO!

POCHOVAL všetky nádeje? Mikas šokuje: Ak sa opatrenia nebudu dodržiavať hrozí nám TOTO!Hlavný hygienik Ján Mikas ozrejmil epidemilogickú situáciu, ktorú stále považuje za vážnu....
Click to access the login or register cheese