pondelok, 24 januára, 2022

Taliansko nepodpíše pakt OSN o migrácii

Posledné články

Taliansko nepodpíše pakt OSN o migrácii

Taliansko nepodpíše pakt OSN o migrácii
Taliansko nepodpíše pakt OSN o migrácii

Ilegálna migrácia je v súčasnosti problematikou číslo 1 v globálnom ponímaní

Výrazná otvorenosť a neriešenie tejto problematiky doviedlo Európsku úniu do bodu, kedy sú jednotlivé štáty proti sebe a štruktúra  jednotlivého spoločenstva krajín akoby postupne upadalo do zabudnutia. Zabudnutie a upadnutie únie vďaka tomuto problému bolo predovšetkým „úspechom“ Merkelovej a postupne aj Macrona či ostatných lídrov krajín podporujúcich významnú otvorenosť a humánnosť s migrantmi. Práve prerozdeľovanie migrantov nie je v praktickosti žiadnym riešením.

Merkelová či Macron by tento krok prerozdeľovania otvorene prijali. Na druhej strane však netreba zabúdať, že zastaveniu migrácie nepomôžeme. Sociálny lídri rozdelili spoločnosť na 2 časti. Spoločenstvo v posledných mesiacoch nie je jednotné a postupne sa mu obracajú chrbtom jednotlivý lídri, ktorí by najradšej uspeli vo voľbách do Europarlamentu a zmenili zmýšľanie a existencie schopnosť Európskej únie, ktorá vďaka migračnému problému stagnuje.

Nacionálne mená ako Le Pen, Orban či Salvini môžu po voľbách uchopiť žezlo vládnutia nad Spoločenstvom. Otázkou je či ich slovné riešenia nie sú len otázkou populizmu. Na druhej strane voľby v Máji budú naozaj zaujímavé a všetko ostáva v rukách obyvateľov krajín Európskej únie. Bude to vlastne oznámkovanie súčasných lídrov na ich politiku.

Pakt o migrácii OSN

Pakt o migrácii OSN v súčasnosti nepodpíše USA, Poľsko, Bulharsko, Izrael, Maďarsko či Česko. Pellegrini síce s paktom nesúhlasí stále však prichádzajú rázne otázniky. Ide predovšetkým o pochybné vypracovanie analýzy, ktoré by malo ukázať či sa má Slovensko zúčastniť v Marrakéši alebo nie. SaS, Sme Rodina či SNS rázne odmietajú migračný pakt. Naopak s prekvapením a podporou Lajčáka súhlasí Igor Matovič líder Obyčajných ľudí .

Taliansko nepodpíše pakt OSN o migrácii

Taliansko sa stáva ďalšou krajinou, ktorá pakt nepodpíše. V praktickosti sa to dalo očakávať, pretože súčasný Minister vnútra Matteo Salvini je známi svojou antimigrantskou politikou. Matteo Salvini, zástanca prísneho prístupu k migrácii a líder krajne pravicovej strany Liga Severu (LN), vyhlásil, že je “absolútne proti” tomuto paktu.

https://www.youtube.com/watch?v=1KyU56A3X6o

Pakt obmedzuje štátnu suverenitu a dáva “ekonomických migrantov na tú istú úroveň ako politických utečencov”. Doplnil Salvini

Pakt nepodpísať podporuje aj Guiseppe Conte. “Jav migrácie, ktorému čelíme, si vyžaduje prepracovanú, mnohoúrovňovú, ako aj krátkodobú, strednodobú a dlhodobú reakciu medzinárodného spoločenstva ako celku. Opieram sa o to, že podporujeme Globálny pakt o migrácii a utečencoch,” doplnil Conte

https://www.youtube.com/watch?v=coYkHLbTyGU

Pakt o migrácii má byť oficiálne podpísaný v Marockom Marrakéši 10,11 decembra.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články