Image default
 
 
Taliansko v bezpečnosti krajiny pritvrdzuje

Kontroverzný Matteo Salvini vytvára stále čoraz väčší a väčší tlak na Európsku úniu, aby vo veci nelegálnej imigrácie konala čo najlepšie a najrýchlejšie.

Taliansko pristupuje k razantným postupom
Taliansko pristupuje k razantným postupom

Salvini je dlhodobo vyznávačom skoro nulovej tolerancie ilegálnej migrácie, ktorá sa v Taliansku čoraz viac a viac rozširuje. Práve humanitárna politika MerkelovejMacrona bráni k otvorenej diskusii nacionálne zmýšľajúcich politikov k pro-europskym. Jednoducho povedané súčasný Európsky lídry majú „klapky“ na očiach a na ušiach. O problematike ilegálnej migrácie nechcú v žiadnom prípade počuť. Orbán, Salvíni, Le Pen sú len blázni, ktorí vykrikujú nezmyselné sprostosti. Miesto toho aby sa Európa nerozdeľovala na 2 tábory únia sa neustále vyhráža krajinám, ktoré neposlúchnu rozkaz a neprijmú určitú časť ilegálnej migrácie. Na paškál si v súčasnej dobe zobrali lídri Maďarsko aby svetu ukázali čo môžu spraviť s krajinou, ktorá nesúhlasí s príchodom Ilegálnej migrácii do krajiny.

 
 

Taliansky minister vnútra Matteo Salvini počas summitu európskych šéfov bezpečnosti opäť pomenoval problematiku ilegálnej migrácie a upozornil ďalšie štáty, že Taliansko „už nebude vnímaná ako utečenecký tábor“. Salvini taktiež pripomenul, že za žiadnych okolností nechce prijímať lode mimovládnych organizácii, ktoré chcú s migrantmi zakotviť v tamojších prístavoch.

„Považovali nás za rasistov, populistov, ignorantov. Teraz sa však taliansky model riešenia migrácie a zatvárania prístavov v prípade potreby stane populárny,“ vyjadril sa k problematike Salvini.

Stretnutie šéfov bezpečnosti vo Francúzskom Lyone prinieslo časť dlhodobej a kritickej diskusie v duchu dvoch najhlavnejších bezpečnostných problémov medzi, ktoré patrí terorizmus a ilegálna migrácia. Čí sa lídri ďalších krajín pripoja k názoru Salviniho ostáva zatiaľ len záhadou. Jedno je isté, že Salvini si za slovami stojí a v máji 2019 sa môže únia na trvalo zmeniť. Jej hodnoty Solidarity, humánnosti po výhre nacionalistov sa môžu zmeniť na nacionálnosť a bezpečnosť krajín.

Súčasná situácia však nepripomína žiadnu zmenu. Do krajín pribúda čoraz viac imigrantov a krajiny, ktoré neposlúchnu „veličenstvo“ únie dostanú trest. Maďarsko je toho príkladom.

zdroj : http://www.infovojna.sk/article/taliansko-uz-nebude-uteceneckym-taborom-vyhlasil-salvini

 

Súvisiace články

Je Jozef Stalin v pekle? Alebo tam nepatrí?

Andrej

Srbský pilot: „Každý odborník potvrdí, že MIG-29 je najlepšie lietadlo na svete..“

Daniel

Podľa Salviniho ide Macron proti svojmu ľudu

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..