pondelok, 6 decembra, 2021

Teraz je čas nahradiť Sulíka v strane, avšak Galko tvrdí že Sulík je málo proamerický. Zase intrigy v strane?

Posledné články

Teraz je čas nahradiť Sulíka v strane, avšak Galko tvrdí že Sulík je málo proamerický. Fámy o to či je strana SaS silne proamerická než štátne orientovaná, boli dnes rozprášené. A postaral sa o to nekorunovaný šéf strany SaS Ľubomír Galko. Totiž Galko vyčíta Sulíkovi na poste predsedu strany, že ja málo proamerický. Teda je jasné komu slúži táto strana. Niet sa čomu diviť keď na konferencie tejto strany chodil riaditeľ Open Society Foundation Ján Orlovský (Nadácia otvorenej spoločnosti Georga Sorosa).

 

Teraz je čas nahradiť Sulíka v strane

Richard Sulík sa nechal počuť to tom, že ma opozíciu vo vlastnej strane a tak zvolal mimoriadny snem. Nechal možnosť vystúpiť svojím protikandidátom, avšak nikto nenabral odvahu. A tak zdá sa, že stolička predsedu strany SaS ostáva naďalej pre Richarda Sulíka. Sulík svoje rozhodnutie zvolať mimoriadny snem oprel o informácie, že sa z médii dozvedel o členoch, ktorý majú záujem o jeho miesto.

Sulík pre denník SME vyhlásil:

“Ak silnejú hlasy na vystriedanie lídra, všetci členovia si môžu v slobodných tajných voľbách zvoliť iného predsedu alebo potvrdiť mňa. Pokladám za demokratické a správne, aby ten, kto bude zvolený, viedol stranu do volieb so silným mandátom,”

Ľubomír Galka nie je predsedníctvo strany o tom, že sa “ráno zobudíte a večer kandidujete”.
Galko priznáva, že by sa na stranícku funkciu pripravoval a to v vratne kampane “Pričom štyri mesiace od februára 2020 do júna 2020 pokladám za optimálnu dobu,”.
Pripomenul, že v budúcich voľbách kandidovať nebude.
Sulík našiel oporu aj u svojej členky Jany Kissovej:

“nielen nemá v pláne kandidovať, nemá ani informáciu, že by niekto kandidovať chcel”. “Predseda SaS má riadny mandát do roku 2020 a toto nikto nespochybňuje,”

Ľubomír Galko taktiež reagoval na článok Aktualít:

“O ničom som nahlas nezačal uvažovať. Ak sa ma novinárka spýta v lete 2019, či budem v lete 2020, kedy súčasnému predsedovi končí mandát, kandidovať za predsedu SaS, je úplne legitímne odpovedať, že to zvažujem, keď to naozaj zvažujem. Veď aj Richard Sulík na otázku, či bude kandidovať opätovne v roku 2020, novinárom odpovedal jasne a nevykrúcal sa.”

Sulík ma vraj Galko: „Jasnú podporu na roky dopredu“. “Richard Sulík je jasný predseda s platným mandátom do júna 2020 a jasný líder kandidátky SaS do volieb vo februári 2020. Ani jedno ani druhé nikto nespochybňuje. A už vonkoncom ho nikto nechce potopiť. Takže neexistuje ani žiadna „skupina Galka“. Toto tvrdenie je klamstvo,”

“Je pravda, že sú témy, na ktorých sa s Richardom Sulíkom úplne nezhodnem, hlavne v zahraničnej politike. Pokladám sa za proeurópskeho a protransatlantického politika a ako bývalý minister členskej krajiny NATO napríklad v otázke, či Rusko pokladám za bezpečnostnú hrozbu, necúvnem ani o milimeter.”

“Rozdielne názory sú vždy. Ak ich máte, automaticky dochádza k nejakým diskusiám. Ale všetko, o čom ste hovorili, sú naše interné záležitosti a nemám dôvod o nich hovoriť verejne. Vyriešim si to s mojimi kolegami,”

Reagoval exminister Ľubomír Galko pre denník SME.

 


Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/chaos-rozkoly-v-sas-sulik-vyhlasil-ze-ak-ho-chce-niekto-vystriedat-teraz-je-cas-galko-odmieta-tvrdenia-o-sireni-intrig-naznacuje-ze-sulik-je-malo-proamericky/1845753
Teraz je čas nahradiť Sulíka v strane

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články