utorok, 18 januára, 2022

Toto hrozí dôchodcom? „15. júl sa pravdepodobne zapíše čiernymi písmenami do našej histórie“

Posledné články

Toto hrozí dôchodcom? „15. júl sa pravdepodobne zapíše čiernymi písmenami do našej histórie“

Podľa strany HLAS-SD sa 15.júl pravdepodobne zapíše čiernymi pismenami do našej histórie. Pellegrini na dnešnej tlačovej konferencii upozornil, že tento deň môže byť začiatkom „Demontáže Sociálneho štátu.

Branislav Wáclav / Aktuality.sk
Branislav Wáclav / Aktuality.sk

Vyjadrenie lídra strany HLAS-SD Petra Pellegriniho

„DEMONTÁŽ SOCIÁLNEHO ŠTÁTU

Streda 15. júla sa pravdepodobne zapíše čiernymi písmenami do našej histórie ako deň začiatku demontáže sociálneho štátu na Slovensku.

Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Vládna koalícia chce oznámiť, že nedodrží zákonný záväzok vyplatiť tohto roku plnohodnotné 13. dôchodky a že chce narušiť valorizáciu minimálnej mzdy. Vládne strany chcú v priamom prenose porušiť svoje predvolebné sľuby, že nesiahnu na sociálne vymoženosti ľudí, ktoré zaviedli vlády sociálnej demokracie. Viac sme povedali na dnešnej tlačovej konferencii.

Z 12 MILIARDOVÉHO SCHODKU NENÁJDEME 400 MILIÓNOV NA SENIOROV?

Vládna koalícia nechce vyplatiť tohto roku ľuďom trináste dôchodky tak, ako to stanovuje zákon. V parlamente však práve schvaľujeme úpravu štátneho rozpočtu, ktorý počíta so schodkom vo výške 12 miliárd eur.

A z takejto obrovskej sumy odmieta vyčleniť potrebných 400 miliónov eur na plnohodnotné trináste dôchodky. Aké má vôbec priority táto vládna koalícia, ak jej nestoja za to seniori, ktorí odpracovali celý život? Ak by som bol dnes predsedom vlády a minister financií by mi doniesol takýto návrh rozpočtu, ktorý okázalo kašle na 1,4 milióna dôchodcov, vyhodil by som ho s ním z kancelárie“ vyjadril sa Pellegrini

Z 12 MILIARDOVÉHO SCHODKU NENÁJDEME 400 MILIÓNOV NA SENIOROV?

Vládna koalícia nechce vyplatiť tohto roku ľuďom trináste dôchodky tak, ako to stanovuje zákon. V parlamente však práve schvaľujeme úpravu štátneho rozpočtu, ktorý počíta so schodkom vo výške 12 miliárd eur. A z takejto obrovskej sumy odmieta vyčleniť potrebných 400 miliónov eur na plnohodnotné trináste dôchodky. Aké má vôbec priority táto vládna koalícia, ak jej nestoja za to seniori, ktorí odpracovali celý život? Ak by som bol dnes predsedom vlády a minister financií by mi doniesol takýto návrh rozpočtu, ktorý okázalo kašle na 1,4 milióna dôchodcov, vyhodil by som ho s ním z kancelárie“ vyjadril znechutenie z vlády Pellegrini

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články