piatok, 21 januára, 2022

Toto len tak nepredýchajú. Slniečkári sa tešili predčasne. Harabin ich nečakane prekvapil

Posledné články

Toto len tak nepredýchajú. Slniečkári sa tešili predčasne. Harabin ich nečakane prekvapil. To, čo sa deje pred voľbami je viac než len nedomokraticke a protizákonné. Spoločnosť Google v svoje sekcii YouTube zablokovala účet Štefana Harabina. Je to veľmi zvláštne nakoľko sa tak stalo tesne pred voľbami. My, ako redakcia dobre vieme, čo je to cenzúra slova. Každý z nás vie ako Facebook cenzúruje názory proti LGBT agende, ale aj názory proti liberálom. Či liberálnym skupinám…

Uvádzame znenie zákona:

 

Politické práva – čl. 26 Ústavy SR

• Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené.
• Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.
• Vydávanie tlače nepodlieha povoľovaciemu konaniu. Podnikanie v odbore rozhlasu a televízie sa môže viazať na povolenie štátu.
• Cenzúra sa zakazuje.

čl. 26 Ústavy SR

Obmedzenia a povinnosti
• Slobodu prejavu a právo vyhľadávať a šíriť informácie možno obmedziť zákonom, ak ide o opatrenia
v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu práv a slobôd iných, bezpečnosť štátu, verejného poriadku, ochranu verejného zdravia a mravnosti. (obmedzenia)
• Orgány verejnej moci majú povinnosť primeraným spôsobom poskytovať informácie o svojej činnosti
v štátnom jazyku. Podmienky a spôsob vykonania ustanoví zákon. (povinnosti) – zákon č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií).

 

Toto len tak nepredýchajú. Slniečkári sa tešili predčasne

Tu vídíte ako sa uplatnuje zákona. Cenzúra je síce zakázaná, ale praktikuje sa. Nakoľko je vymožiteľsnosť zákona nemožná. Ktorý by kontroloval technologické giganty ako je Google a Facebook?
No ako dnes informovali Hlavné Správy o tom, ako služba YouTube odblokovala kanál Štefana Harabina.

Štefan Harabin cenzúra YouTube účtu
Štefan Harabin cenzúra YouTube účtu

 

Štefan Harabin v tejto súvislosti uverejnil na sociálnej sieti túto správu:

SLNIEČKARI SA TEŠILI PREDČASNE ?

Nás neumlčia! Náš YouTube kanál je opäť funkčný. Ďakujem za silnú podporu, ktorú ste vyjadrovali mne a strane VLASŤ počas trvania blokády. Možno práve tej silnej protireakcie ľudí sa zľakli.
Jedine strana Vlasť je skutočným postrachom súčasného skorumpovaného systému. Preto sme pod ich neustálymi útokmi. Voľte číslo 17 ??!

 


Zdroj: facebook.com/harabinstefan
Foto: img.projektn,sk/wp-static/2018/12/00_harabin_Meciar_172709meciar_harabin_pravny_stat_3462052.jpg

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články