pondelok, 6 decembra, 2021

Toto nečakal! Minister Sulik vypovedal na NAKA! Neuveríte prečo

Posledné články

Toto nečakal! Minister Sulik vypovedal na NAKA! Neuveríte prečo

Toto Sulik rozhodne nečakal!
Minister hospodárstva a líder strany SaS v utorok (09.06.2020) vypovedal na NAKA v Banskej Bystrici. „Výpoveď sa týkala trestného oznámenia poslanca ĽSNS Rastislava Schlosára,“ potvrdil hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Sulík pred výpoveďou novinárov upozornil, že ide o trestné oznámenie vo veci podozrenia zo spáchania trestných činov založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potláčaniu základných práv a slobôd.

Trestné oznámenie súvisí s názvom volebného programu SaS-karov 1144 riešení. Podla Schlosara sa tam skrýva číslovky 14, ktorá je považovaná za extrémistický symbol. V dvoch písmenkách „s“ vidi označenie paramilitantnej nacistickej strany NSDAP.

FOTO TASR - Michal Svítok
FOTO TASR – Michal Svítok

Sulik po vypovedi na NAKA hovoril o absurdnosti.

„Spájanie strany SaS s akoukoľvek symbolikou považujeme za absurdnú a veľmi zúfalú snahu ĽSNS obhájiť svoje konanie,“ zdôraznil hovorca strany.

Zatiaľ čo Sulik vypovedal na NAKA na Špecializovanom trestnom sude v Pezinku pokračuje konanie voči lídrovi ĽSNS Mariánovi Kotlebovi. Ten sa mal dopustiť trestného činu, keď odovzdal v roku 2017 trom rodinám finančný dar vystavený prostredníctvom šekov na sumu 1488 eur.

Viacerí znalci tvrdia, že ide o neonacistickú šifru

Toto rozhodne nečakal! Minister Sulik vypovedal na NAKA! Neuveríte prečo

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články