štvrtok, 27 januára, 2022

Toto prezradil na MATOVIČA! Nečakané slová známeho PSYCHIATRA! „Má PROBLÉM, ktorý sa nezmení“

Posledné články

Toto prezradil na MATOVIČA! Nečakané slová známeho PSYCHIATRA! „Má PROBLÉM, ktorý sa nezmení“

Plagiátorska kauza, diskusia, odvolávanie a neustále komentáre o duševnom stave premiéra Matoviča dospeli k tomu, že sa k veci vyjadril známi psychiater, ktorý chcel ostať v anonymite.

Zdroj: TASR

Hneď na úvod sa pre Plusku priznal, že sa vyhýba háklivej debate a vyjadreniam o duševnom zdraví osoby, s ktorou sa osobne nestretol a nevyšetril ju. „Musel by som mať konkrétny diagnostický postreh, osobne vyšetriť dotyčného a zároveň od neho dostať písomný súhlas, že môžem zverejniť výsledky,“ hovorí uznávaný odborník.

Lekár upozornil na etický kódex nevyjadrovania sa k diagnostickým aspektom verejne známych ľudí

„Hlavne u politikov je to najháklivejšie práve v súvislosti, že títo ľudia riadia krajinu.Čiže pokiaľ ich osobne nevyšetríme a nemáme písomný súhlas nie je možné nič hovoriť, publikovať ani ináč zverejňovať.

Zdroj: psychologie-studieren.de4

Toto pravidlo porušili niektorí americkí kolegovia, ktorí mali pocit, že je vo verejnom záujme zverejniť a publikovať názory na zdravotný stav a z toho vyplývajúce psychické a osobnostné poruchy prezidenta Donalda Trumpa. Časť verejnosti to prijala s vďakou, ale časť psychiatrickej obce i laikov im to zazlievala, že to nebolo fér,“

 

K“Naozaj, neraz ani nie je potrebné psychiatrické vzdelanie a určité zvláštnosti v správaní niektorých postrehnú aj laici. Prípadne si stačí naštudovať niečo z toho, ako sa prejavujú zvláštnosti alebo až poruchy osobnosti. Tak sa to dostane do povedomia verejnosti a ľudia si môžu uvedomiť, napríklad opakovanie slov, viet a postojov alebo stavanie sa až do takej role, že je to neprimerané,“ hovorí renomovaný lekár.

Pluske známi lekár odporučil prečítať si niečo o narcistickej poruche osobnosti.

Sú vám tieto znaky povedomé?

-Pocit velikášstva a dôležitosti – zveličovanie svojich úspechov,

-nadmerne zapodievanie sa fantáziami o nekonečnom úspechu, moci a pod.,

-viera vo svoju špeciálnosť a jedinečnosť, ktorú môžu pochopiť len výnimoční ľudia,

-požiadavka nadmerného obdivu,

-zneužívanie interpersonálnych vzťahov na dosiahnutie svojich cieľov,

-chýbajúca empatia, ochota chápať pocity a potreby iných…

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.
ZDROJPluska

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články