štvrtok, 27 januára, 2022

Toto snáď Matovič nemyslí vážne! Takto chce riešiť problémy Slovenska?

Posledné články

Toto snáď Matovič nemyslí vážne! Takto chce riešiť problémy Slovenska?

Premiér Igor Matovič má veľmi zaujímavé metódy, ako rozhodnúť o dôležitých záležitostiach. Matovič vyzval svojich fanúšikov Facebooku, aby mu pomohli rozhodnúť o záležitosti, ktorá trápi tisíc Slovákov.

Je takéto Facebookové hlasovanie vôbec hodné Premiéra Slovenskej republiky? Alebo ide len o ďalší módny politický výstrelok, ktorý sa má priblížiť Slovákom?

Zdroj: Napalete Archiv

Status premiera Matoviča

LOGICKÁ OTÁZKA … samozrejme, len pre tých, ktorí logicky uvažovať vedia: Vzhľadom na to, že na Slovensku sú mimoriadne zodpovední ľudia a prijali sme súbor veľmi účinných opatrení, je dnes Slovensko v boji voči Covid-19 európskou jednotkou – s dramaticky menšiu hrozbou nákazy v porovnaní s ostatnými európskymi krajinami … a zároveň s fabrikami so zdravými zamestnancami, ktoré sú okamžite po príchode objednávok zo zahraničia schopné začať vyrábať.

To je, samozrejme, dôvod, prečo sa toľko našich ľudí aj po dlhých rokoch chce teraz na Slovensko vrátiť – Slovensko je bezpečné. Zároveň platí, že z navrátilcov na Slovensko bolo doteraz cca 3% pozitívnych na Covid-19 (každý 33tí). Rovnako platí, že z nás, ľudí, žijúcich na Slovensku odborníci odhadujú, že sme Covid-19 mali alebo máme cca 0,1% (každý 1000ci).

To, bohužiaľ, znamená, že pravdepodobnosť, že bol niekto pozitívny medzi navrátilcami a ľuďmi na Slovensku bola doteraz cca 30 krát väčšia … a to je jediný dôvod, že sme pri príchode ľudí zo zahraničia tak opatrní … a existuje povinná štátna karanténa. Takže sľúbená otázka na záver – je správne naďalej chrániť ľudí na Slovensku (dajte smajlíka) alebo už môžeme bez akejkoľvek kontroly púšťať ľudí na Slovensko (dajte nahnevaného)?

Dík za názor.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

4 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články