Ekonomika

Dolár prišiel o ďalší trh. Rusko a Venezuela obchodujú pomocou rubľa

Dolár prišiel o ďalší trh. Rusko a Venezuela obchodujú pomocou rubľa. Tareck Zaidan El Aissami Maddah je minister priemyslu a národnej produkcie...

Napísal Daniel · >
Rusko a Venezuela obchodujú pomocou Rubľa

Dolár prišiel o ďalší trh. Rusko a Venezuela obchodujú pomocou rubľa.

Tareck Zaidan El Aissami Maddah je minister priemyslu a národnej produkcie vo Venezuele. Uviedol to že spoločný obchod medzi krajinami Ruska a Venezueli bude výlučne za pomoci Ruského rubľa. To znamená že R z rubľom Rusko na medzinárodnom zahraničnom obchode týchto dvoch krajín nahradí americký dolár.

Minister priemyslu taktiež zdôraznil, že k tejto výmene došlo aj na základe Amerických sankcií voči Venezuele. Nakoľko sa nedá obchodovať pod sankciami za pôsobenia starého modelu. Teda za využitia amerického dolára.

 

Tareck Zaidan El Aissami Maddah

Tareck Zaidan El Aissami Maddah

 
 

 

Rusko a Venezuela obchodujú pomocou rubľa

Na súčasnom ministrovi a bývalom viceprezidentovi Venezuely Tareck Zaidan El Aissami Maddah je zaujímavé že má sýrsko-libanonský pôvod. Minister reagoval na výroky ruského prezidenta Vladimíra Putina, ktorý už viac krát otvorene povedal, že USA používajú dolár ako spôsob nátlaku. Teda ako finančnú zbraň. Putin taktiež vyzval mnohé krajiny aby prehodnotili dolár, ktorý sa dnes používa ako finančná jednotka.

Ruský rubeľ už dnes konkurujem americkému doláru v rôznych medzinárodných obchodoch. Napríklad v ochodze medzi Rusko a Čínou alebo Ruskom a Indiou. V týchto obchodoch rubeľ úplne nahradil dolár. A teda sa rubeľa stáva silným konkurentom americkému doláru.

Minister Tareck Zaidan El Aissami Maddah taktiež pripomenul, že Rusko a Venezuela použijú k obchodu rubeľ okamžite. A už nikdy v ich vzájomnom obchode nebudú používať dolár.

 

Pars Today komentuje situáciu:

„USA využívajú závislosť medzinárodných korporácií, bánk a medzinárodného finančného systému na dolároch a využívajú to , ako nástroj, ktorý ostatných núti uspokojovať požiadavky Washingtonu a túto skutočnosť často kritizuje široká medzinárodná verejnosť,“

Je zaujímavé vidieť ako sa rubeľ rozpína v geopolitickom obchode. Na taktiež je zaujímave vidieť ako dolár ustupuje a stráca finančné trhy. Podobným spôsobom ako Rusko z rubľom postupuje aj Čínska ľudová republika so svojou menou yuan.

O ďalších krokoch americkej administratívy na túto zmenu budeme informovať v ďalšom článku.
Čítaj tiež: Venezuelčania zarobia viac! Maduro zvýšil minimálnu mzdu o 300%

 


Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/venezuela-rusko-zahodili-dolar-kosa-zacinaju-obchodovat-v-ruskych-rubloch/1788530

Rusko a Venezuela obchodujú pomocou rubľa

Written by Daniel
Prečo PICUS Capital? Na Slovensku máme média, ktoré sú vlastnené a financované západom. Členovia a redaktori týchto médií sedia v správnych radách mimovládnych organizáciách a predstavenstvách neziskových organizácií. Takto nemôžeme zaručiť "objektívne spravodajstvo". A preto je lepšie si ho robiť sám! "Lepšie kriticky rozmýšľať ako hlúpo veriť všetkému." Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *