utorok, 18 januára, 2022

Trnavčanka ROZNIESLA Matoviča v zuboch! „Pán premiér, tak vám povím, ako my v Trnave zvykneme mna tá vaša diplomovka z hentoho šeckého…“

Posledné články

Trnavčanka ROZNIESLA Matoviča v zuboch! „Pán premiér, tak vám povím, ako my v Trnave zvykneme mna tá vaša diplomovka z hentoho šeckého…“

Trnavčan Igor Matovič tentokrát čelí drsnej kritike Trnavčanky Ireny Biháriovej, ktorá na premiérovi nenechala suchej nikdy. Líderka Progresívneho Slovenska sa ani tak nepozastavuje nad Matovičovou diplomovkou. Naopak zhodnotila 10 rokov práce súčasného premiéra.

Trnavčanka ROZNIESLA Matoviča v zuboch! "Pán premiér, tak vám povím, ako my v Trnave zvykneme mna tá vaša diplomovka z hentoho šeckého..."
Zdroj: TASR

Vážený pán premiér,

Tak vám povím, ako my v Trnave zvykneme: mna tá vaša diplomovka z hentoho šeckého, čo vás 10 rokov sledujem, asi aj najmenej trápi. Lebo ja som od začátku dúfala, že raz sa na šecky tie podfuky a tiátra, kerýma ste nás tahali za nos, porádnejšie posvíci.

Ale aby nám aj ostatní ľudia rozumeli, zhrňme si to radšej v kodifikovanej slovenčine:

Vždy som mala pocit, že ste v politike privilegovaný a že vám bolo odpustené viac, než ktorémukoľvek inému politikovi.

Tak napríklad ľudia vám záhadne prepáčili absurdnú výhovorku o písaní diplomovky na dovolenke. Pri tom každý, kto niekedy v živote sedel kdesi pri mori, vie, že napísať rukou 60 strán za 2 týždne nedokáže ani Chuck Norris. Ale ľudia vám to kúpili. Nikto nekričal a nikto neniesol transparenty pod vaše okná. Žiadne memečka, žiadne uťahovačky, žiadne frky o lekvári na polici.

Záhadne sa vám prepiekla aj tá absurdná argumentácia, ktorou ste vysvetľovali nezrovnalosti vo vašom účtovníctve. Vraj vaša mama (ktorú si inak mimoriadne vážim a viem, že je to čestná pani) denne prejazdila 600km. Ešte aj tú ste do toho zatiahli.. Ale ľuďom aj táto báchorka záhadne dávala zmysel. A kúpili vám to. A zase žiadne protesty, ani výtvarné pomôcky v parlamente, ani bojkoty vašich tlačoviek.

Najväčšia drzosť bola vaša teátralna horlivosť za zavedenie hmotnej zodpovednosti politikov. Vy ste totiž všetkých tých ľudí, právom naštvaných na zlovôľu mocných, len ťahali za nos a robili ste si z nich bláznov. Lebo ak o hmotnej zodpovednosti vykrikuje niekto, kto si majetky prepísal na manželku, potom mi rozum neberie, ako sa môže pasovať za apoštola spravodlivosti.

A keby len to! Keď sa vás pani Monika Tódová spýtala, či je toto v poriadku, vy ste normálne, so serióznym výrazom v tvári ponúkli argument, že toto je znak lásky voči manželke. Normálne som čakala, že z publika vyletí vajíčko či rajčina. Ale nič. Aj to, ako kreatívne dokážete ospravedlniť svoje nekalé kroky vám verejnosť dokázala prepáčiť. (Čo vám na to inak povedala pani Záborská? Lebo prepisovať majetky na znak lásky.. Such a kresťanské! )

Naozaj vám ľudia toho veľa naprepačovali. Lenže ja im rozumiem. Podarilo sa vám chytiť ich do manipulátorskej pasce: kto nekope so mnou, kope za Fica. Akonáhle vás chcel ktosi kritizovať, čelil obvineniu, že je buď priamo spriahnutý s Ficom alebo je skrátka hlupák, ktorý si neuvedomuje naliehavosť odstrániť Ficovu vládu. Bola to dlhoročne účinná páska, ktorou ste lepili ústa vašim kritikom.

Celá vaša politická existencia bola a musela byť nevyhnutne spätá s existenciou nepriateľa. Keď už nemohlo fungovať strašenie Ficom, tak zaberal argument „ad hnusoba“. A keď dnes nefunguje ani hnusoba, našli ste „bývalého premiérka s jamkami v lícach“, ako ste nazvali P. Pellegriniho.

Odteraz bude on vašim alibi a legitimizačným dôvodom pre čokoľvek. „Kto útočí na úspešnú vládu, zaručene paktuje s Pellem.“ Áno, toto tu budeme najbližšie roky počúvať ako snahu o umlčanie kritiky.

Lenže viete, za čo mám v skutočnosti na vás najťažšie srdce? Že ste to boli zrovna vy, kto ste urobili z politiky karabet a vniesli ste do nej klanovú kultúru. Ktorá neukazuje ľuďom to, čo všetko môžu, dokážu a na čo Slovensko má. Vy ste ich zblbli do plytkého pudového honu na nepriateľov. Rozumiem, že sa vám páčila rola “hrdinu, ktorý si to rozdá s mafiou”.

No mňa úprimne desila: totiž keď politik začne hovoriť o tom, koho posadí do basy, komu zhabe majetky a ako bude čistiť chliev, vtedy treba okamžite zbystriť pozornosť. Lebo na nič z toho nemá v právnom štáte právomoc.

Mrzí ma, že ste premenili politickú súťaž na zápasnícky ring, kde krik, zloba, strašenie zverejnením nahrávok či vydieranie detektorom lži sa stali symbolom úpadku slovenskej politickej kultúry.

Pochovali sme debaty o ideáloch, o hodnotách, vízii o smerovaní krajiny, pretože ich prekričalo vaše politické gladiátorstvo: cieľom politiky sa stalo púhe ničenie nepriateľov. Toto vôbec nie je žiadne hrdinstvo, toto je skaza, s ktorou sa slovenská politická scéna bude musieť dlhobo vysporiadavať.

Vaša diplomovka je napokon len ukážkou toho, ako škaredo ste ťahali ľudí na nos, ako ste im ponúkali falošný obraz Igora Matoviča, ktorý si mali pestovať ako svätý obrázok. Politik, čo všetkým ostatným smietky z oka ťahal, len brvná vo svojom oku nevidel.

Ako sa u nás v Trnave hovorí: takto ste ludzí na jedna dvacat vyvédli.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

  1. Som nesmierne rád,že zverejňujete takéto články ako tento o nakladačke p.Bihariovej „“premiérovi““ tak rád by som to zverejnil aj na iné portály,nech ľudia čítajú a bavia sa-no neviem to,tiež mi chýba k tomu diskusia
    aj ja ba som mu rád naložil

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články