sobota, 22 januára, 2022

Truban bude zúriť! Marčekov otvorený list Trubanovi.

Posledné články

Truban bude zúriť! Marčekov otvorený list Trubanovi.

Poslanec Peter Marček a líder strany Hlas Ľudu si tentokrát podal lídra Progresívneho Slovenska. Venoval mu otvorený list, ktorý Trubana určite nepoteší.
Truban bude zúriť! Marčekov otvorený list Trubanovi.

Truban bude zúriť! Marčekov otvorený list Trubanovi.

Otvorený list Petra Marčeka

„Zahrávate sa s ohňom“

Vážený pán Truban, Oslovujem Vás touto formou, pretože považujem slovo za jediný skutočný a dôstojný argument v predvolebnej kampani. Veľmi ma mrzí, že ste Vy osobne i Vaši prívrženci od tohto argumentu odišli na ulicu a rozhodli ste sa vzbudzovať vášne medzi ľuďmi
Neviem, či si uvedomujete, že ste sa vydali na mimoriadne nebezpečnú pôdu. Burcovať pudy je prvým krokom k občianskym nepokojom, vzájomným svárom, rozhádaným rodinám, priateľom i kolegom na pracovisku. To naozaj chcete rozdúchavať iskry neznášanlivosti slovenského národa? Zahrávate sa s ohňom, ktorý sa ľahko zakladá, ale nesmierne ťažko hasí.

 

Aj v historickej slovenskej hymne, ktorá je drahá každému vlastencovi, stojí: Zastavme ich, bratia! Nikto však nepochybuje, že slovom „ich“ sa myslia všetci tí, ktorí slovenský národ dusia, nedoprajú mu slobodu a svojbytnosť a najradšej by ho videli rozpustený niekde v európskej obdobe amerického „melting potu“, kotla, v ktorom sa pôvodné národné črty zlievajú do jednej univerzálnej. Ale pýtam sa Vás: Čo znamená Váš volebný slogan „Poďme do nich!“? Kto sú tí Vaši „oni“? Vaši názoroví oponenti, ktorí majú výhrady voči bezbrehému liberalizmu, pre ktorých je rodina predovšetkým matka, otec a deti, či všetci, ktorí majú oprávnené a lekársky podložené argumenty voči užívaniu drog?

 

Demokracia je univerzálna hodnota, platná pre všetkých občanov, ktorí si ju ctia. Aj pre sympatizantov iných politických strán, ako je tá Vaša. Aj pre prívržencov iných názorov, ako je názor Vašej politickej strany. Ak Vám prekáža, že iné strany dokážu zaplniť svoje mítingy stovkami ľudí a na Vaše kaviarenské stretnutia chodí len hŕstka skalných liberálov, pokúste sa presvedčiť ľudí lepším programom! Ale nechoďte cestou fanatizmu a fyzického narušovania mítingov ktorýchkoľvek iných strán. Verte mi, že vo finále pomáhate práve im.

Na ktoromsi zo svojich bilbordov ste žiadali „férové Slovensko“. Ako dlhoročný aktívny športovec veľmi dobre viem, aké sú zásady fair-play a presadzujem ich aj v politike. A úprimne Vám hovorím, že spôsob boja, ktorý ste si vybrali, má od férovosti ďaleko

Ale rozumiem, že zaujať programom je pre Vás náročné. Váš „sabatikal“ je problémom naprosto vzdialeným absolútnej väčšine poctivo pracujúcich Slovákov. Vaše neustále omieľanie potreby nových politikov vyzerá smiešne, keď sa vedľa vás postaví Váš najbližší človek Miroslav Beblavý. Politik, ktorý bol členom SDKÚ priamo v čase páchania gorily, potom vedúcim predstaviteľom strany Sieť, ktorá čelila obrovským škandálom, hoci ešte ani nebola v parlamente – toto má byť nový politik? Veď tomu nikto nemôže veriť.

Nechcem sa vracať k Vašej drogovej minulosti viac, než si to zaslúži. Každý človek urobí v mladosti chyby, ktoré neskôr ľutuje. Vy ste však zašli oveľa ďalej, ako je mladícke nerozvážne užívanie omamných látok. Nebolo to pre Vás poučením, ale naopak – bezočivo ste na svojich prednáškach tieto drogy propagovali ako cestu k lepšej budúcnosti. Tieto Vaše slová sú nesmierne nebezpečné najmä pre deti, ktoré v dospelých, a predovšetkým úspešných dospelých, hľadajú svoje vzory. Naozaj im idete tvrdiť, aby sa vydali vašou cestou, „hekovali“ si mozog a stávali sa „vďaka drogám“ úspešnými vo svojom odbore? Videli ste niekedy na vlastné oči nešťastníkov, ktorých drogy pripravili o rodinu, majetok, zdravý úsudok a už nikdy nenašli skutočné životné šťastie? Asi nie, inak by ste nemohli takto ľahkovážne hovoriť o pliage, ktorá už zničila nejednu slovenskú rodinu.

Pasujete sa roly premiéra, hoci Vám ešte nikto nedal ani jeden hlas, a zrejme Vám nedochádza, že okrem výkonnej funkcie je predseda vlády aj reprezentantom svojej vlasti. Naozaj máte pocit, že po Vašom drogovom škandále môžete dôstojne reprezentovať Slovákov, ktorí v absolútnej väčšine drogy odmietajú? Verím, že sa to nikdy nestane, a tak sa nedožijeme bulvárnych správ, koľko svetových lídrov sa v pracovni slovenského premiéra zdrogovalo a malo z toho „bad trip“.

Ak by ste mali pokoru a rešpekt pred vôľou ľudí, nikdy by ste sa s Vašou minulosťou nemohli uchádzať o ich dôveru. My v strane „Hlas ľudu“ tento rešpekt máme. Budeme spravovať veci verejné iba tak, ako to odhlasujú naši členovia, ktorí sa riadia výsostne názorom ľudí. Jedinou výnimkou je pre nás Listina základných ľudských práv a slobôd, ktorú budeme vždy a v plnej miere rešpektovať.

Ako rodičia slovenských detí odmietame drogy, pretože je to cesta do záhuby pre každého, kto po nich siahne. Odmietame LGBTI ideológiu, pretože slovenská rodina je pre nás najmä mama, otec a deti. A odmietame liberálne programové výstrelky, pretože sa riadime odbornými návrhmi našich gestorov a odborníkov, ktorí nikdy neklesnú k tomu, aby pre vlastné ideologické úchylky experimentovali s celým národom.

Vážený pán Truban, ak chcete pomôcť slovenskému národu, zanechajte cestu urážok a vzbudzovaniu nenávisti. Vy osobne by ste ľuďom pomohli najviac, keby ste sa vrátili z kratšej cesty a namiesto politiky sa venovali niečomu inému. A Vaša strana nech pokorne vyčká na rozhodnutie slovenských občanov vo voľbách. Oni sú jediní, od ktorých pochádza moc v tejto krajine.

S pozdravom

Peter Marček
Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky
Predseda hnutia Hlas ľudu a kandidát do NR SR

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/otvoreny-list-predsedovi-psspolu-trubanovi-petra-marceka/2039249?fbclid=IwAR2-z-Kq91eGutpUxqoY-f6xPGIrLlda-UcaRunHO7axpgBqq9yAxW6p-Pc

Zdroj foto: Foto:SITA-Branislav Bibel, https://www.hlavnespravy.sk/otvoreny-list-predsedovi-psspolu-trubanovi-petra-marceka/2039249?fbclid=IwAR2-z-Kq91eGutpUxqoY-f6xPGIrLlda-UcaRunHO7axpgBqq9yAxW6p-Pc

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články