">Tusk: Trump by si mal uvedomiť, kto sú jeho skutoční spojenci
Image default
Zahraničie

Tusk: Trump by si mal pred schôdzkou s Putinom uvedomiť, kto sú jeho skutoční spojenci

Tusk: Trump by si mal uvedomiť, kto sú jeho skutoční spojenci..

Tusk: Trump by si mal uvedomiť, kto sú jeho skutoční
Tusk: Trump by si mal uvedomiť, kto sú jeho skutoční
 
 
 
 
Tak ako vždy má Pán Tusk iný uhol pohľadu na danú vec…
Je jasné že háji svoje zájmy a záujmy svojho štátu, ktoré prezentuje respektíve organizáciu, ktorú zastupuje. Avšak trochu Tuska asi nevie o čo sa jedná..
Ak sa jedná o vojnové pakty a intervencie tak áno Európska Únia a Spojene štáty Americké sú partnermi. Nuž Tusk asi zabudol na vyjadrenia Donlada Trumpa, ktoré smerovali k tomu že Európska únia sa snaží ekonomicky zničiť Spojené štáty. Čo aj Trump oficiálne povedal. Aby toho nebolo málo tak aj Merkelová sa vyjadrila:
“Európska únia sa už nespolieha na pomoc USA”
Je potom normálne sa pýtať o čo ide Tuskovi? Keď jeho takzvaná nadriadená sa nespolieha na pomoc USA. Ale on sám podotýka že je potrebné aby si Trump pred schôdzkou s Putinom uvedomiť, kto sú jeho skutoční spojenci.
Je tu asi menšia obava zo strany EU že Trump sa priblíži k obchodu z Ruskou Federáciou. Čo by malo za následok odbyt peňazí z starého kontinentu. A vysoký obchod medzi USA a RF. Čo Európska únia rozhodne nechce.

ČO to znamená pre EÚ? – Tusk: Trump by si mal uvedomiť, kto sú jeho skutoční spojenci..

 

Ak by tak došlo Európska Únia by sa ocitla ako malé dieťa za stolom z veľkými hráčmi. Ktorým nedokáže konkurovať ani dnes.
Alebo tu máme druhý scenár a to prehĺbenie vzťahov medzi USA a RF čo by malo za následok opäť zvýšení obchod medzi týmito štátmi ale taktiež aj spoluprácu vo vojenskej oblasti.
Najväčším problémom pre EU by však bolo prehĺbenie vzťahov. Nakoľko by sa Trump vykašľal na nejaké sankcie voči Rusku čo Európska Únia požaduje.
Je absolútne jedno k čomu dôjde. Ak sa stretnutie podarí, tak EU bude musieť obmedziť svoju nevraživosť voči Rusko a znížiť počet falošných sprav, ktoré vysiela do sveta.
Zdroj: http://www.infovojna.sk/article/tusk-trump-by-si-mal-pred-schodzkou-s-putinom-uvedomit-kto-su-jeho-skutocni-spojenci
http://www.srspol.sk/clanek-merkelova-europska-unia-sa-uz-nespolieha-na-pomoc-usa-16640.html
Tusk: Trump by si mal uvedomiť, kto sú jeho skutoční spojenci..

Súvisiace články

“Sme najvzdelanejším americkým národom na svete.” video tu

Andrej

Macron: Francúzsko je americkým spojencom, nie vazalom

Andrej

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..