pondelok, 6 decembra, 2021

Tvrda RANA pre fajčiarov! Toto chystá vláda Igora Matoviča

Posledné články

Tvrda RANA pre fajčiarov! Toto chystá vláda Igora Matoviča

Týmto bodom si vláda Igora Matoviča fajčiarov určite nezíska. Už onedlho budú na slovenskom trhu cigarety drahšie. Už počas leta pripravilo ministerstvo financii plán, podľa ktorého sa mali ceny dvíhať v roku 2021 a 2023. V skratke to znamená, že ceny sa od februára 2021 mali ustáliť.

Prichádza však nový návrh, ktorý vzišiel z medzirezortného pripomienkového konania. Rozdelenie dvoch fáz sa postupne začína meniť nakoniec na 3

Zdroj: FOTO SME – JOZEF JAKUBČO

Po novom sa tak nebude zdražovať len dvakrát v dvoch fázach, ale trikrát v troch fázach. V budúcom roku čaká tabakových výrobcov nárast sadzby na 76,60 eura na tisíc cigariet, o rok neskôr nová zvýšená sadzba 79,60 eura a napokon v roku 2023 posledná schválená sadzba 84,60 eura.

Zdroj: iStock

Finálna cena cigariet?

Najprv príde zdraženie 40 centov a nasledujúce roky si fajčiari priplatia o ďalších 20 centov na každej krabičke. Fajčiar si tak priplatí 80 centov.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články