">Tvrdý odkaz Putina na adresu západu | PICUS Capital
Image default

Tvrdý odkaz Putina na adresu západu

Tvrdý odkaz Putina na adresu západu
Tvrdý odkaz Putina na adresu západu
 
 
 
 

Oslabili Ruskú ekonomiku sankcie?

Sankcie mali predovšetkým znemožniť ekonomický rásť Ruskej Federácii. Nedovážajú sa rôzne druhy potravín a taktiež sa zastavila výroba a dovoz rôznych materialov do Ruska. Na druhej strane Ruska Federácia začala byť viac sebestačnou krajinou, ktorá si v tichosti hľadala nových partnerov. Sankcie postavené proti Rusku sa nakoniec obrátili proti celej Európskej únii, ktorá stráca dôležitého východného partnera.

Lavrov o proti-ruských sankciách

Podľa Ruského ministra zahraničných vecí Lavrova Európska únia stratila 100 miliárd eur a to len kvôli proti-ruskému besneniu. Európsky lídri sa akoby snažili Rusko doviesť na kolená. Nakoniec sa však karta obrátila. Európska únia postupne stráca významného východného partnera. Treba poukázať na fakt , že strácajú aj jednotlivé spoločnosti pre ktoré Ruský trh znamenal dôležité obchodné partnerstvá.

 
 

„Mýtická „ruská hrozba“ je Európanom vnucovaná zvonka na priame príkazy z Washingtonu. Odhadované straty, ktoré v dôsledku sankcií poškodili štáty Európskej únie, sa líšia, podľa niektorých odhadov môžu dosiahnuť viac ako 100 miliárd eur. Je dôležité, aby to európski politici pochopili,“ povedal Lavrov pre španielsky denník EL País

 

Tvrdý odkaz Putina na adresu západu

Pre Fox News Ruský prezident Putin spomína, že Moskva a Washington by mali hľadať spoločne spôsoby, ako riešiť spoločné problémy .

Pre Fox News Putin dalej uvádza :

„Myslím si, že ste sami videli, ako tieto snahy zlyhali, a ani nemohli uspieť. Pozrite sa na rozlohu našej krajiny a jej význam z hľadiska medzinárodnej bezpečnosti, ekonomiky a prispievania do svetového trhu s energiou. Rusko je príliš veľké na to, aby bolo sankcionované a izolované,“ uviedol Putin.

“Sme príliš veľkí, aby sme bolí izolovaní, úsilie Západu bolo vopred odsúdené na neúspech”

„Keď hovoríme o veciach, ktoré nás spájajú a vyžadujú si naše spoločné úsilie, prichádzame k myšlienke, že takéto pokusy bojovať jeden proti druhému by sa mali skončiť,“ dodal Vladimir Putin

Celý rozhovor nižšie

zdroj : http://www.infovojna.sk/article/putin-sme-prilis-velki-aby-sme-boli-izolovani-usilie-zapadu-bolo-vopred-odsudene-na-neuspech, https://www.picuscapital.sk/podla-lavrova-v-dosledku-protiruskych-sankcii-prisla-europska-unia-o-100-miliard-eur/
Tvrdý odkaz Putina

Súvisiace články

Merkelová ako líderka skončila, nahradí ju ďalšia žena

Andrej

Putin na ekonomickom fóre zavtipkoval o Zelenskom

Andrej

Stojberg-Imigranti v našej krajine podvádzajú, klamú a zneužívajú dôveru úradov…video vo vnútri

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..