nedeľa, 23 januára, 2022

Ukážka „umeleckých diel“ Petra Kalmusa

Posledné články

Ukážka „umeleckých diel“ Petra Kalmusa

Košický umelec Peter Kalmus a jeho tvorba ( ak sa to dá niekedy nazvať) je šokujúcou ukážkou liberálneho sveta, kedy aj ničenie pamätnikov je „vyznamným“ umeleckým dielom.Na druhej strane ma v obľube ničiť aj jednotlivé historické pomníky, ktoré znehodnocuje farbami alebo jednoducho pomník zničí. Je zaujímavé, že takéto Kalmusové „veldiela“ ešte nie su nijak potrestané. Kalmusové veľdiela vedú k trvalému kroku k psychiatrickému vyšetreniu umelca. Kalmus a jeho priatelia umelci natrvalo poukazujú, že systematické ničenie pamätníkov, prezliekanie sa za „šašou“ na verejnosti je liberálny obraz modernej kultúry. Pozrite si tvorbu „umelca“ Kalmusa

Podľa Kalmusa je Kosák a Hákový kríž to isté a preto sa „umelec“ rozhodol vytrhnúť kosák. Podľa neho ide o symbol „najzločineckejšej idelogie celej histórie tejto planéty“

Pomník Vasyľa Byľaka bol taktiež umelecky „znásilnený“ Kalmusom a jeho partiou „umelcov“Kalmusová nepochopiteľná „sieť“ kosákov. Práve Kalmus je najväčším zástancom západnej demokracie. Komunizmus Kalmus označuje ako „najzločineckú ideologiu“. A čo tak ideológia západnej liberálnej demokracie, ktorá vedie v súčasnej dobe množstvo ľudí do záhuby to Kalmusovi nevadi ?

Kalmus za svoj život stihol „nalíčiť“ aj sochu Jozefa Tisa

Politická reakcia Kalmusa sa nezaobišla anglickou frázou. Kalmus je nespokojný zo súčasnou politickou scénou. Hlavne ak je v parlamente podľa jeho slov 14 „fašistov“. Práve osobnosti ako sú Kalmus vytvárajú v spoločnosti nenávisť a rozdeľujú ľudí.Tento výtvor je veľmi ťažko komentovať. Umelé penisy na očiach busty Lenina sú nepochopiteľnými „umeleckým dielom“ Kalmusa.

Kalmus a jeho takzvané Laboratórne situácie sú len čistou stratou času pre diváka nájsť niečo zaujímavé. Ak to však chcete skúsiť video je tu.

Laboratorna štúdia číslo 2 je ešte viac nepochopiteľná ako prvá. Kalmús leží v špinavej vode a v rukách drží volant ( Tvári sa, že šoferuje rýchle auto).

Umelcové jazdné vlastnosti v kalnej vode

Na Kalmusovej akcii aj známi novinár Eugen Korda

Kalmus predstavuje umenie súčasnej doby. Samotná doba je v súčasnosti čoraz viac a viac zvrátená a naivná. To všetko predstavuje Košický umelec. Zvrátenosť, naivita a nepochopenie to všetko predstavuje Kalmus.

Je podľa vás teda Kalmus umelcom ?

 

zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=ES2TkdoZlWc,

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články