streda, 1 decembra, 2021

UKRADNE deťom šťastie? Gröhling šokuje Slovensko! Takto chce pomôcť školstvu…

Posledné články

Ukradne deťom šťastie? Gröhling šokuje Slovensko! Takto chce pomôcť školstvu…

Zdroj: TASR/AP (Grohling)-thinkstockphotos.com (ilustračné foto)

Po zasadnutí krízového štábu, na ktorom minister školstva neuspel so svojim ďalším návrhom uvažuje o ďalšej možnosti. V hre je tentokrát upratovanie detí o prázdniny.

Gröhling upozornil, že žiaci veľa zmeškali a preto budú potrebovať dobiehať vedomosti.
Preto sa hovorí o možnosti zrušenia jarných a polročných prázdnin. Uvažuje sa dokonca o odkrojení letných prázdnin.

 

Včera pred zasadnutím krízového štábu minister školstva vyhlásil, že jeho „trpezlivosť pri otváraní škôl je na konci“. Po zasadnutí štábu už však žiadne radikálne vyjadrenia nedával.

Grogling naďalej tvrdí, že pretestovať všetkých žiakoch a ich rodičov nie je možné.

 

Gröhling pre Denník N včera povedal, že napriek súčasnej situácii by nebolo možné zabezpečiť, aby žiaci opakovali ročník. „Vnímam takéto otázky v spoločnosti, ale opakovať ročníky nie je realizovateľné personálne ani kapacitne. Budeme sa snažiť vysporiadať so všetkými problémami, aby sme v januári išli do škôl a následne, aby sme sa pozreli, aké sú vedomosti žiakov a ako ich dobehnúť a vyriešiť tento problém v nasledujúcich piatich či šiestich mesiacoch,“ uzavrel.

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články