Svet

Ukrajina ma vraj tank, ktorý zničí nepriateľské tanky

Ukrajina ma vraj tank, ktorý zničí nepriateľské tanky Ukrajina v posledných rokoch od anexie Krymu začala výrazne zbrojiť. Výsledkom tohto snaženia je...

Napísal Daniel · >
Ukrajina tank

Ukrajina ma vraj tank, ktorý zničí nepriateľské tanky

Ukrajina tank
Ukrajina tank

Ukrajina v posledných rokoch od anexie Krymu začala výrazne zbrojiť.
Výsledkom tohto snaženia je aj nový bojoví tank pod označení, T-72AMT, ktorý sa zanedlho stane súčasťou Ukrajinskej armády. Pochválil sa s tým Ukrajinsky prezident Petro Porošenko.

Ako sám povedal:

„Hlavný bojový tank T-72AMT vyvinul a vyrobil Kyjevský závod pre obrnené vozidlá,“

 

Nový tak podľa Porošenka pracuje na rôznych režimoch streľby a využíva rôzne druhy munície. Súčasťou sú je aj vysokopresné riadenie rakiet Kombat.

Kapatica Kombatu by mala byť dostatočná aby zničila aj tie najchránejšie tanky a to vďaka novým systémom vysokopresných zbraní. Zničenie obrnených vozidiel na päť kilometrov by nemal by problém.
V noci sa tak orientuje na základe nočného videnia s elektónovými optickými prevodníkmi rejtej generácie. Táto vymoženosť je dostupná pre všetkých členov posádky a taktiež aj nočný zameriavač.

Prezident Porošenko poznamenal že posilňovanie obranných schopností Ukrajinskej armády pokračuje.

https://www.youtube.com/watch?v=VkrNnQiVTSE

Fašistický režim na Ukrajine? Čítajte: Americká kolónia a fašistický režim na Ukrajine?

Zdoj: https://www.napalete.sk/ukrajina-ma-novy-tank-ktory-vraj-znici-nepriatelske-tanky/

Written by Daniel
Prečo PICUS Capital? Na Slovensku máme média, ktoré sú vlastnené a financované západom. Členovia a redaktori týchto médií sedia v správnych radách mimovládnych organizáciách a predstavenstvách neziskových organizácií. Takto nemôžeme zaručiť "objektívne spravodajstvo". A preto je lepšie si ho robiť sám! "Lepšie kriticky rozmýšľať ako hlúpo veriť všetkému." Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *