Slovensko

Práca “umelcov” Kalmusa a Lorenza a urážanie Národních buditeľov

Práca “umelcov” Kalmusa a Lorenza a urážanie Národních buditeľov Čo predstavuje umenie v 21 storočí? Umenie je umelecký výtvor. Je to výplod...

Written by Andrej · 1 min read >
Práca "umelcov" Kalmusa a Lorenza a urážanie Národních buditeľov

Práca “umelcov” Kalmusa a Lorenza a urážanie Národních buditeľov

Práca "umelcov" Kalmusa a Lorenza a urážanie Národních buditeľov
Práca “umelcov” Kalmusa a Lorenza a urážanie Národních buditeľov

Čo predstavuje umenie v 21 storočí?

Umenie je umelecký výtvor. Je to výplod ľudskej fantázie ktorá sa mení z abstraktnosti na konkrétnu vec. Na druhej strane poznáme „umelcov“ ktorý sa snažia nevytvárať konkrétnu vec. Oni existujúcu vec ničia a devastujú ju. Je potom na mieste hovoriť, že osoba ničiaca historické pamätníky je právom umelec ? Nie je to iba vandal ? V dnešnej dobe je naozaj všetko možné.

Práve vandalizmus je v súčasnosti z veľkou pravdepodobnosťou vnímaný ako dielo, ktoré sa má zapísať do dejín. Zničiť pamätník Vasiľa Biľaka červenou farbou? Prečo nie. Popri tom je ešte potreba zdokumentovať tento umelecký proces a zavesiť to na Youtube. Tento typ umeleckého nadšenia je pre mňa a určite aj pre vás významným nepochopením tejto doby.

Ničitelia či umelci? 

Na druhej strane určite sa medzi ľuďmi nájdu aj mená, ktoré sa budú týchto umelcov zastávať. Smutné však je, že takýto ľudia ako Kalmus či Lorenz sú dlhodobo medializované a s Kalmusom si podáva ruku aj súčasný Slovenský prezident Kiska. Lorenza v jednom prípade obhajoval Daniel Lipšic.

Práve tento typ umeleckého exhibicionizmu znamená pravú tvár tejto doby. To čo je dnes pekné sa dnes jednoducho nenosí, pretože je to nudné. Naopak vandalizmus je v súčasnom modernom liberálnom svete považovaný za zlatý grál umeleckej tvorby.

Práca “umelcov” Kalmusa a Lorenza a urážanie Národních buditeľov

Hovoriť o Národných hrdinoch, že boli antisemiti je však trošku za čiarou. Práve ak by takýto ľudia akým bol Ľudovít Šťúr neexistovali tým pádom by neexistovalo ani Slovensko či spisovný jazyk. Práve takýto ľudia boli odkazom a do budúcnosti. Takýto ľudia by mali byť považovaný za umelcov, pretože to čo po nich ostalo sme zdedili aj my.

Je smutné, že dnes veľmi málo spomíname na Štúrovcov alebo aj Milana Rastislava Štefánika, ktorí boli predovšetkým ľudia. Ich život bol a tvoril jedno obrovské umelecké dielo. Je smutné, že mediálny priestor dostávajú mediálne pustý a zbytočný umelci ako je Kalmus či Lorenz, ktorí ešte stihnú zničiť pamätníky a k tomu uraziť najvýznamnejších ľudí v histórii Slovenska.

Dokonca ak sa prezident fotí s takýmito „umelcami“ je na mieste si dať jednoduchú otázku. Kam tento svet speje?

Zdroj: https://www.napalete.sk/perly-tyzdna-roku-2017/

https://sk.wikipedia.org/wiki/Umenie

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

One Reply to “Práca “umelcov” Kalmusa a Lorenza a urážanie Národních buditeľov”

  1. opravte si tú chybu “Národných”… píšete o Štúrovcoch a takéto chyby robíte???

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *