utorok, 30 mája, 2023

USA rozširuje sankcie voči Rusku

Posledné články

USA rozširuje sankcie voči Rusku

USA rozširuje sankcie voči Rusku
USA rozširuje sankcie voči Rusku

Vzťahy medzi Ruskom a USA postupne chladnú. Práve voľby, ktoré vyhral Donald Trump mali predovšetkým spojiť viac Putina a Trumpa za boj proti terorizmu a taktiež zlepšiť zahraničné vzťahy.

Dokonca aj Putinovy sa jeden čas zdal Donald Trump ako významná postavička, ktorá v žiadnom prípade by proti Rusku nemala nič na rováši (horším prípadom by bola Clintonová). V súčasnosti to však vôbec tak nie je. Rusko a USA je postupom času čoraz viac rozhádané. USA čoraz viac tlačí na Europsku úniu aby boli sankcie voči Rusku zvyšované.

Práve sankcie, ktoré boli proti Rusku nepreukázali vôbec nič. Priam naopak. Rusko sa viac „zocelilo“ našlo si nových partnerov a postupom času aj západný lídri pochopili, že „tudy cesta nevede“.
Podľa Lavrova Európska únia stratila na sankciách viac ako 100 miliárd eur.

Práve mnoho západných závodov muselo pozastaviť linky pre Rusko. Kvôli sankciám stratili významného partnera. Všetko sa začalo anexiou Krymu. Práve ľudia v referende slobodne rozhodli či chceju byť naďalej Ukrajinským polostrovom. Ľudia na Kryme sa jednoznačne rozhodli. Ďalším problémom je boj na Donbase, ktorý ešte stále pokračuje. V boji zomrelo vyše 10 tisíc ľudí. Ukrajinu čoraz viac a viac podporuje západ, ktorý motivuje Ukrajincov ešte k významnejšiemu boju proti Rusku.

Média ovládli protiruské kanály a na západe Ukrajiny sa postupne vytrácajú Ruské knihy, hudba či filmy. Porošenko podpisuje pakt za zrušenie priateľských vzťahov k Rusku. Rusko odpovedalo miernymi sankciami proti Ukrajine, kedy mrazí účty významným Ukrajinským podnikateľom. Zatiaľ čo Merkelová je za postupne znižovanie sankcii proti Rusku, USA naopak sankcie voči Rusku bude v budúcnosti rozširovať. USA bude predovšetkým rozširovať zoznamy osôb a organizácii, na ktoré sa vzťahujú sankcie uvalené na Rusko. Ide predovšetkým o konflikt na Ukrajine. Sankčný zoznam tak doplnil 3 jednotlivcov. Na zozname sa ocitlo ďalších 9 právnických osôb. Práve na pridaný zoznam putovali jednotlivci a právnické osoby, ktoré majú súvislosť s ruskou okupáciou ukrajinského územia.

„Spojené štáty neuznávajú a ani neuznajú anexiu Krymu Ruskom,“  uviedol predstaviteľ USA zaoberajúci sa problematikou na Ukrajine Kurt Volker. Do zoznamu tak boli pridané ďalšie mená.. Do sankčného programu bol zaradený aj Alexand Basov. Práve Basov je napojený na ministerstvo štátnej bezpečnosti v samozvanej Luhanskej republike. Volker taktiež uvádza, že by v budúcnosti mohli na východe Ukrajiny zasiahnuť mierové vojská OSN. Rusko s vyjadrením Volkera nesúhlasí.

Práve konflikt medzi Ukrajinou a Ruskou je súčasnou časovanou bombou v Európe, ktorá môže vybuchnúť.

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/americania-rozsirili-sankcie-voci-rusku-a-na-zoznam-pridali-dalsie-osoby

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

  1. Fašistická USA, chce Rusko politicky aj hospodársky na kolenách!!!! Ta….S.Kórea, Kuba, Čína atď. kto USA a západ poslušný hopslík USA postupujú proti každému kto sa nepodrobí totalitnej diktatúre USA!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články