streda, 1 decembra, 2021

USA začína stavať na Ukrajine námornú vojenskú základňu. Takáto nebezpečná provokácia tu ešte nebola

Posledné články

USA začína stavať na Ukrajine námornú vojenskú základňu. Takáto nebezpečná provokácia tu ešte nebola.
Spojené štáty americké sa pustili do renovácie námorného vojenského prístavu v Očakove (Ukrajina).
Spojené štáty pritom organizujú provokačné vojenské cvičenia v Čiernom mori. U.S Naval Institue blog píše o tejto udalosti, že je jasne namierená protirusky. Ruská federácia sa diplomatickou cestou snažila týmto akcia predísť, no Spojené štáty americké zrejme nerešpektujú žiaden diplomatický dialóg.

Po tom čo sa na Kryme odohrali schválené demokratické hlasovanie o pridaní Krymu k Rusku. Ukrajine ostali len námorné prístavy ako Očakov, Južnyj a Nikolajev. Američania sa vôbec netajili svojím vojenskými záujmami v tejto oblasti. Po neúspešnom ovládnutí Krymu, na rad prišiel Očakov. Tu Američania chcú vybudovať centrum pre námorníctvo. A to konkrétne v ústi rieky Dnepr ,čo je stopäťdesiat kilometrov od brehu Krymu. Američania taktiež plánujú po Očakove budovať na poloostrove Nikolajev.

 

USA začína stavať na Ukrajine námornú vojenskú základňu

V Rusku sa Americké záujmy nestretli s kladným postojom. Politik Vladimír Žirinovský nie je spokojný s postojom USA a vybudovaniu základne na Očakove.
Vladimír Žirinovský:

„Rusi ich aj s celou základňou potopia do Čierneho mora a zničia aj kyjevskú juntu.“ „To je ruská zem!“

Pre Rusko má Očakov historický význam no aj strategické záujmy nie sú ničím nezvyčajný. Vicepremiér Dmitrij Rogozin poznamenal, že Američania trénujú sabotérov. A to špeciálne oddiely v Moldavsku pre nový ozbrojený konflikt v oblasti Podnestersko. Zločinecká organizácia NATO rozširuje svoje chápadlá na štáty ako je Moladavsko a Gruzínsko.
Gruzínska vláda pozvala NATO na svoje územie a požiadala aby NATO vybudovalo vojenskú základňu v Čiernom mori. Táto základňa by sa mala vybudovať stopäťdesiat kilometrov od Ruských hraníc.

Je zrejmé že ide zjavnú provokáciu voči Ruskej Federácií. Podľa analytikov má táto Americká základňa v Očakove slúžiť na provokačné aktivity na Kryme, v Azovskom mori, či pri Kerčskom moste.
Amerika sa nikdy netajila tým, že by chcela ovládnuť Čierne more. No po tom čo Krym prešiel k Rusku, tak Američania prišli o svoje plány ovládnuť Čierne more. No ak Očakov padne do rúk USA, tak americké rakety budú mať prístup k Čiernemu moru ako aj k Sevastopolu, čo je sídlo ruskej čiernomorskej flotily.

 

USA začína stavať na Ukrajine námornú vojenskú základňu

Je pravda, že malé Ukrajinské prístavy nie sú hrozbou pre Rusko ako by mohol byť Krym, ak by padol do rúk USA a NATO. No ak Američania umiestnia jadrové zbrane na tieto ostrovy tak Rusko musí byť v strehu. Preto aj Ruská federácia prijala odvetné opatrenia.

USA začali na Ukrajine rekonštruovať námornú vojenskú základňu.
Americké média vôbec neskrývajú snahu zatajiť tieto skutočnosti. No práve na opak, Breaking Defense otvorenie informuje o tom, že USA rekonštruuje prístavy ako Očakov a Nikolajev. A to k plánom prijímať americké bojové lode.
Američania teda týmito krokmi prekračujú hranice slušnosti a diplomatických vzťahov.

Ak si teda Američania môžu robiť čo sa im len zachce na území Ukrajiny. Mali by sme sa mať aj my na pozore, aby sme podobne neskončili s našou základňou Sliač.

 


Zdroj: blog.usni,org/posts/2019/04/19/u-s-advance-and-russias-deep-concerns-the-operations-center-in-ochakiv
hlavnespravy,sk/usa-zacina-stavat-na-ukrajine-namornu-vojensku-zakladnu-takato-nebezpecna-provokacia-tu-este-nebola/1832484
USA začína stavať na Ukrajine námornú vojenskú základňu
USA začína stavať na Ukrajine námornú vojenskú základňu

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články