streda, 1 decembra, 2021

Uznávate Haloween? Blaha bez servítky o amerických sviatkoch a liberálnej spoločnosti na Slovensku

Posledné články

Uznávate Haloween? Blaha bez servítky o amerických sviatkoch a liberálnej spoločnosti na Slovensku

Halloween či Dušičky? To je otázka, ktorá v súčasnosti koluje medzi obyvateľmi Slovenska. Za všetko môže globalizmus, pri ktorom sa americké sviatky postupne stávajú Slovenskými. Ježiško už darčeky nenosí.

Naopak darčeky nosí Santa Claus na nákladnom aute. Dušičky sú u mládeže nahradzovane Haloweenom a deti si radšej pozrú Shreka ako Perinbabu. Tuto situáciu amerikanizácie a liberalizácie spoločnosti okomentoval súčasný poslanec Ľuboš Blaha, ktorý zobral kritiku poriadne po svojom a zostra

Uznávate Haloween? Blaha bez servítky o amerických sviatkoch a liberálnej spoločnosti na Slovensku

Mal som to šťastie, že ako dieťa socializmu ma obišiel celý ten americký kultúrny import, vrátane Santa Clausa, Halloweenu, disneyoviek a hip-hopu. My sme ako deti mali Deda Mráza či Ježiška, Dušičky, Perinbabku a Tublatanku. No a nebolo nám dobre?

ČOSKORO ZRUŠIA DUŠIČKY A NAHRADIA ICH HALLOWEENOM, UVIDÍTE

Slovensko sa postupne amerikanizuje a liberáli by najradšej utopili v kokakole celú našu národnú kultúru. Dušičky – to je predsa nuda, nemá to šťavu, je to moc duchovné a pokojné.

Zato Halloween, to je vzrušujúci masaker, zábava, smrtky, strašidlá, Amerika, hurááá… Ohlúpnu vaše deti, lebo sa to dobre predáva, blyští, leskne, láka… A zmagoria celé Slovensko.

AMERIKANIZÁCIA NÁS ROZLEPTÁVA

Taká je nová globalizačná kultúra. Poprieť všetko, čo je lokálne, národné, tradičné. Všetko, čo má hĺbku a nad čím treba päť minút premýšľať – to treba zahodiť do koša.

A nahradiť to povrchnými americkými konzumnými vášňami. V móde nie je „culture“, v móde je „entertainment“. V Hollywoode budú pískať a my budeme skákať. A odhadzovať naše zvyky a tradície. Našu hĺbku a korene.

Ostane len vypelichaná tekvica s hororovým úsmevom.

TRH ROZHODNE O TOM, ČI SI UCHOVAŤ NÁRODNÚ IDENTITU

A jasné, že mudrlanti tomu vytvoria nejaký ideologický balast. Liberáli vám povedia, však nech si zákazníci vyberú, či sa im páči viac nablýskaný americký Santa, alebo ošúchané národné tradície.

Trh rozhodne. A keď trh povie, že národ je nuda, tak budeme všetci Amerika. Vivat!

O tomto je liberalizmus. O tomto je globalizácia. Kapišto?

ZA HALLOWEENIZÁCIU DUŠIČIEK NEMÔŽU KELTI, ALE AMERIČANIA

Ďalší mudrlanti vám budú vysvetľovať, že Halloween je vlastne stará keltská tradícia a čo na tom, že po roku 89 došla z Ameriky – ona je vlastne naša. Úplne, že Slova-keen.

Jasné, mojkovia, to je asi taká logika, ako že svastika je nevinný budhistický symbol, tak prečo ju potom vyčítať Hitlerovi a jeho pohrobkom, že? Sú to nezmysly – našu kultúru rozleptáva Amerika a po roku 89 je jedným zo symbolov amerikanizácie aj táto trápna hororová halloweenizácia Dušičiek. Je to import z USA, nie od Keltov.

Globalizátori robia všetko pre to, aby ste im pri tejto kultúrnej nihilizácii veselo asistovali a ešte aj mali pocit, že sa vlastne vraciate ku keltským koreňom… robia si z vás srandu. Marketéri liberalizmu. Banda všivákov.

KEĎ PRÍDU LIBERÁLI, ZNIČIA TU VŠETKO

Užime si ešte Dušičky, kým ich tu máme. Vyjadrime úctu našim blízkym, ktorí s nami už nie sú – ticho, bez rámusu, bez hollywoodskej pompéznosti. Len sami, s rodinkou a najbližšími. O tom sú Dušičky.

Keď začnú vládnuť liberáli, postupne nás zbavia všetkých tých prekonaných zápecníckych sviatkov. Sulík naženie predavačky do obchodov, Truban vaše decká naučí fetovať a Čaputová vám vysvetlí, aké zbytočné je Slovensko a ako dobre nám bude ako bruselskej kolónii.

KAŠĽAŤ NA PREDKOV, KEĎ V SHOPPING CENTRE MAJÚ SALE

Našich národných dejateľov všetkých označíme za antisemitov a komunistov a budeme oslavovať Abrahama Lincolna.

A namiesto Dušičiek budeme mať hororové party, namiesto vianočných stromčekov nejaké bruselské politické korektné stĺpy, namiesto kapra moriakov a namiesto úcty k národným tradíciám si pôjdeme do obchoďáku nakúpiť nové handry od obľúbenej americkej korporácie. Bravó!

ZASTAVME KULTÚRNU SAMOVRAŽDU

Prepáčte, ale mne je čím ďalej, tým viac z americkej kultúry nevoľno. Lezie mi na nervy, ako nám ju vnucujú. Ako pred ňou nie je možné ochrániť naše deti. Ako tu všetko naokolo manipulujú a rozožierajú.

Toto nie je modernizácia. Toto je amerikanizácia. Je to kultúrna samovražda.

Musíme sa proti tomu postaviť. Musíme.

Zastavme ich, bratia!

Zdroj: https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2441887312716500?__tn__=K-R

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

4 KOMENTÁRE

  1. Blaha ma pravdu a uz nam tu vsade chybaju len vlajky USA ! Ak sa do vladnutia Slovenska dostanu liberali,progresivny fetaci,olano,kiskoidi,no proste Soras mafia,tak sbohom Slovensko!

  2. je to pravda. a iba jedna poznámka, české slovo „pelichať“ by som nahradil slovenským „pľznuť“ ak preč angličtinu, tak nepoužívajme v texte ani české slová. hoci bratské.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články