utorok, 30 mája, 2023

Väčšia kontrola na Facebooku? Smatana by ju rád privítal

Posledné články

Väčšia kontrola na Facebooku? Smatana by ju rád privítal

Väčšia kontrola na Facebooku? Smatana by ju rád privítal
Väčšia kontrola na Facebooku? Smatana by ju rád privítal

Súčasná situácia na sociálnych sieťach sa postupne začína meniť na menšiu diktatúru aj kvôli osobnostiam ako je Juraj Smatana. Práve tento kontroverzný učiteľ dejepisu, ktorý sa netají absolútne tým, že na svoje aktivity využil peniaze Georga Sorosa je ukážkou liberálneho zmýšľania. Práve alternatívne názory sú významným tŕňom v oku pre Smatanu či liberálnu „smotánku“ na čele s Michalom Havranom či Štefanom Hríbom. Všetko čo je Ruské je pre liberálov zločin alebo HOAX.

HOAX, Konšpirácia, Klamstvo 

Práve slovo HOAX je veľmi často zneužívané práve takýmito osobnosťami, ktorí zubami, nechtami bránia liberálnu demokraciu. Práve jednostranný liberálny názor má byť všetkým svätým čo má existovať. Alternatíva a odlišnosť názorov sa v súčasnom svete jednoducho nenosí. Nediskutuje sa a postupne sa vytráca aj kritickosť myslenia obyvateľstva.

Základnou charakteristickou črtou slušného liberála je počúvať jednostranné názory, ktoré sú niekedy ešte viac nebezpečnejšie ako niekedy alternatívne zdroje. Práve liberálnosť by mala predstavovať významnú pozíciu v kritickom myslení. Žiaľ osobnosti ako Juraj Smatana, Michal Havran či Štefan Hríb diktujú verejnosti čo je pravda a čo je HOAX. Každý človek je osobnosťou, ktorá by mala mať vlastný názor na vec. Bohužiaľ dnes sa nosí často liberálny názor. Ak ten názor nie je v hlavách liberálnych predstaviteľov je blokovaný a označený za HOAX.

Ukážka liberálneho posúdenia pravdy či nepravdy je ukázaná v diskusii Smatana vs Rostas. Tam je to krásne ukázané a podložené ako Smatana znehodnocuje novinárku prácu novinárov Zem a Vek. Treba podotknúť, že všetci novinári Zem a Vek nie sú v žiadnom prípade amatéri a ide niekedy až o špecialistov na danú problematiku. Liberálna pravda je však pravdou právd, ktorá je akoby zlatým grálom. Smatana by najradšej v budúcnosti obmedzil pro-ruské názory. Uviedol to aj vo svojom Facebookovom statuse.

Väčšia kontrola na Facebooku? Smatana by ju rád privítal

„Facebook otvorí v lotyšskej Rige centrum, kde bude 150 moderátorov kontrolovať obsah príspevkov v jazykoch pobaltských štátov a v ruštine. Východná hranica nášho informačného priestoru sa konečne začína zabezpečovať: teraz je čas žiadať podobné centrum aj pre strednú Európu.“ napísal Smatana na socialnej sieti

V súčasnom liberálnom myslení chýba predovšetkým kritické zmýšľanie a diskusia. Za odlišnosť názorov sa trestá všetkým možným. Socialne siete sú len otázkou času, kedy sa spraví diktátorská bublina pod nadvládou liberálov, kedy ich názor bude svätý.

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/demokrat-smatana-by-privital-vacsiu-kontrolu-facebooku

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články