pondelok, 24 januára, 2022

Vagovič: Predpokladám, že Kaliňák odíde zo Slovenska

Posledné články

Kaliňák odíde zo Slovenska? Vagovič: Predpokladám, že Kaliňák odíde zo Slovenska..

kaliňák odíde zo slovenska
Kaliňák odíde zo Slovenska – Vagovič

 

Po vražde novinára Kuciaka je na politickej scéne zrazu každý novinár odborníkom a hlavne investigatívny žurnalista. Máme na Slovensku zrazu viac názorov a uhlov pohľadu na politickú sitáciu od novinárov než od politikov. Vyzerá to tak ako keby sme si volili novinárov?

Novinári čoraz častejšie vystupujú v reláciách a reportážiach ích kolegov. Čo sa predtým tak často nedialo. Vražda Kucia sa stala mediálnou hrou opizície. Vláda už zrazu nie je obvyňovaná za vraždu Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Celá táto mediálna hra jemne utichla a ako keby sa opozícia snažila očistiť svoj kabát.

 

Čo je ale zarážajúce?

Ako môžu média publikovať obsah z názorom ich kolegov novinárov. Je to teda novinárska práca, alebo len subjektívny názor jednotlivca na formovanie názoru v spoločnosti? Ide skutočne o objektívne spravodajstvo? Keď dvaja kolegovia so spoločným názorom sedia v jednej redakcií a tvoria žurnalistiku?

Nemá byť práve dialóg rozdielných názorov tým pravým o čo ide v takýchto diskusiach. A to rozdielnosť názorov a dva protichodné názory. Nemôžeme teda nazvať objektivitou to čo robia niektoré média.

 

Dnes už vieme že Róber Kaliňák (Smer-SD, 47r.) neodchádza len z ministerstva, ale skutočne z celej politickej scény. Je možné že ex-ministra omrzela politika, alebo sa rozhodol skutočne natrvalo skončiť?. Je hádam každému jasné že Róber kaliňák prechádzal spolu s Róbertom Ficom politickou krízou.
Smer-SD začal v posledných mesiacoch prešľapovať na mieste a to nie len dosť vysokým počtom politických káuz, ale najme nenaplnením politickým programom.

Nechem sa týmto dotknúť žiadného volična strany Smer-SD, avšak ak sa v strane niečo rázne nezmení tak nemôžeme čakať zostavenie vlády na búdúce parlamentné voľby. Už len tým že strana Most-Híd sa podľa terajších preferencií nedostane do parlamentu alebo ostane na hrane 5%. A taktiež môžeme polemyzovať o tom že sa Most-Híd nepripojí už k tejto dnešnej koalicií.
Taktiež možnému zostaveniu vlády nenapomáha fakt že dnes už neexistuje strana Sieť.

 

Kaliňák odíde zo Slovenska?

Takže to či Kaliňák odíjde zo Slovenska je podľa mňa dnes bezpredmetná otázka. Väčšie politické kauzy mal za sebou Vladimír Mečiar a neodišiel zo Slovenska. Takže ak všetko ostane tak ako je po prípade, ak sa zmení vládnuca moc. Tak je možné že Róber Kaliňák ostane aj tak na Slovensku.


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=4urkcYt8dno

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články