streda, 1 decembra, 2021

Vatikán o sexuálnom zneužívaní detí! Utajene fakty, ktoré nemali vyjsť na svetlo sveta

Posledné články

Vatikán o sexuálnom zneužívaní detí! Utajene fakty, ktoré nemali vyjsť na svetlo sveta

Kauza o sexuálnom zneužívaní detí už bývalím americkým kardinálom McCarrickom naberá finálne vyvrcholenia.

 

Práve na jednom zo spravodajských portálov Catholic News Servic (CNS) bola upravená verzia listu z roku 2006, ktorá bola napísaná vysokopostaveným predstaviteľom Vatikánu. Týmto listom sa potvrdzuje, že už od roku 2000 Vatikán vedel o nebezpečnom sexuálnom správaní už bývalého amerického kardinála Theodora McCarricka. Je priam zarážajúce, že tieto informácie sa utajovali skoro 20 rokov. Práve bezočivosť štátu Vatikán a najsilnejšieho predstaviteľa Františka je len ukážkou charakteru katolíckej cirkvi, ktorá kryje „psychicky chorých“ či úchylných predstaviteľov katolíckej cirkvi prakticky až do konca. V tomto ponímaní sa dá v jednoduchosti povedať iba jedná fráza, ktorá na súčasnú Katolícku cirkev pasuje.

„Katolícka Cirkev“ Vodu káže, víno pije

List v roku 2006 (presnejšie datovaný 11.oktobra 2006) napísal arcibiskup Leonardo Sandri. Arcibiskup pôsobil vo Vatikánskom štátnom sekretariáte. Adresátom šokujúceho listu bol kňaz Boniface Ramsey. Ramsey pôsobil v období 1986-1996 v seminári „Nepoškvrneného počatia“ v South Orange (New Jersey). Leonardo Sandri vo svojom liste odkazuje na závažné správania niektorých študentov, ktorí sa zúčastnili semináru „Nepoškvrneného počatia“, na ktoré Ramsay upozornil presne v novembri v roku 2000 apoštolského nuncia  Gabriela Montalva (neskorší arcibiskup).

 

Svedectvá od študentov pôsobiacich v seminári „Nepoškvrneného počatia“

Práve v roku 2000 bol McCarrick vymenovaný za arcibiskupa Washingtonu. Po vymenovaní biskupstva McCaricka sa Boniface Ramsey snažil kontaktovať arcibiskupa Gabriela Montalva, aby mu poukázal na jednotlivé svedectva študentov v kňazskom seminári. Študenti seminára už vtedy poukázali na zvrátené správania McCaricka. Ramsey taktiež spísal jednotlivé svedectvá mladých študentov. CNS uvádza, že Ramsey nedostal na svoje alarmujúce svedectva žiadne odpovede. Ramseyové tvrdenia sa zhodujú taktiež s ďalším svedectvom arcibiskupa Carla Mariu Vigana.

Carl Maria Vigano nedávno poukázal na šokujúcu zvrátenosť Katolíckej cirkvi. Upozornil, že aj keď cirkev v prvých rokoch 21. storočia vedela o nevhodnom správaní bývalého arcibiskupa McCarricka aj tak ho zvolila a vymenovala ho za kardinála.

Jediný kto potrestal McCaricka bol Benedikt XVI ale Pápež František ho kryl a rehabilitoval

Carl Vigano obviňuje taktiež bývalých štátnych sekretárov a poukazuje na účelovú ignoráciu, ktorá dlhé roky ignorovala jednotlivé svedectvá o zvrátenom „skrytom“ živote arcibiskupa McCaricka.

 

Vatikán o sexuálnom zneužívaní detí kardinálom mlčal

Po šokujúcich a neústupných chybách Vatikánu sa McCarick rozhodol o rezignáciu z postu Arcibiskupa. Pápež František mu po rezignácii nariadil aby McCarick žil v modlitbe a pokání. Šokujúci nie je McCarick ale šokujúca je Katolícka cirkev, ktorá takéto osoby ako McCarick by mohla okamžite zastaviť. Cirkev však jednotlivé svedectvá ignorovala skoro 20 rokov. Je však naozaj otázne ako by reagoval Vatikán ak by nedošlo k Americkému cirkevnému vyšetrovaniu.

Boli by tieto šokujúce svedectvá ďalej utajované ?

Arcibiskup zneužíval aj dieťa, ktoré sám pokrstil…Na povrch sa dostali ďalšie šokujúce odhalenia

McCarickové skutky neboli poslednou kvapkou v mori. Práve Mccaricka uvoľnili z kňazských funkcii v dôsledku ďalších šokujúcich vyšetrovaniach. Súviseli s obťažovaním chlapca v New Yorku, ktoré sa stali pred 40 rokmi. McCarickova obeť mala vtedy len 11 rokov. Práve 11 ročného chlapca mal McCarick zneužívať počas ďalších dvoch desaťročí. Bývalí Arcibiskup McCarick takéto tvrdenia poprel . McCarick ma množstvo údajných sexuálnych káuz, ktoré otriasli verejnosťou. McCarick dokonca zneužíval aj dieťa, ktoré sám pokrstil. McCarick sa nelichotivým spôsobom zapísal do histórie katolíckej cirkvi. Množstvo obvinení samotný McCarick popiera.

Práve osobnosti ako Vigano sú potrebné pre Katolícku cirkev. Takéto zvrátenosti sú pre cirkev zlým mementom, ktoré poukazujú na zlú a katastrofálnu stránku samotnej katolíckej cirkvi. Cirkev a samotný Pápež sa viac prikláňa k politizácii samotnej cirkvi. Katolícka Cirkev by mala ostať cirkvou. Takéto šokujúce tvrdenia by mala automaticky posúdiť a vinníkov trestať. Pápež sa však viac prikláňa ku komentovaniu zásadných migrantských otázok. Práve migranti sú témou, ktorá zakryla vážne a šokujúce fakty Vigana.

 


Koľko takýchto šokujúcich káuz ešte v skutočnosti existuje?
zdroj: http://www.infovojna.sk/article/vatikan-o-sexualnom-zneuzivani-deti-byvalym-kardinalom-vedel-a-mlcal, https://www.24hod.sk/objaveny-list-potvrdzuje-ze-vatikan-vedel-o-mccarrrickovom-obtazovani-cl614843.html
foto zdroj: Vincenzo Pinto/AFP via Getty Images, https://www.axios.com/pope-francis-trump-administration-family-separation-border-policy-populism-3935c27e-ad19-4381-9956-b66493143ea3.html

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články