streda, 1 decembra, 2021

Vatikán šokoval celý svet! Pápež videl fotky LUNÍKA IX: Nekompromisný odkaz politikom…

Posledné články

Vatikán šokoval celý svet! Pápež videl fotky LUNÍKA IX: Nekompromisný odkaz politikom…

Zdroj: Reuters

Návšteva pápeža Františka bude mať okrem svätých omší a svedectiev aj mnohé hudobné vystúpenia. Mesto Košice napríklad pripravuje sprievodný program.

Mladí ľudia

Hlavnou motiváciou svätého otca je vidieť mladých ľudí a to na štadióne Lokomotívy

„Brány štadióna sa otvoria 14. septembra o 8.00 h. O 11.00 h je naplánovaná svätá omša, ktorú bude celebrovať kardinál Mons. Dominik Duka, pražský arcibiskup. Hymnou stretnutia bude skladba „Zdvíhajme svet“ v podaní Simi Magušinovej, Martina Husovského a Zboru sv. Cecílie s orchestrom“ informuje plus 7 dní

Pápež pred sebou nechce mať politikov ani žiadnych VIP hostí. Naopak by najradšej privítal obrovské množstvo mladých ľudí. Prezradil pre Plusku Peter Ďuriš.

O 11.00 h bude svätá omša aj na Luníku IX, celebrovať ju bude Mons. Vladimír Fekete – apoštolský prefekt Azerbajdžanu so sídlom v Baku. So sprievodným programom sa predstavia napríklad Zbor z Luníka IX, ako aj kňazi a rehoľníci z rómskych centier či Rómovia, ktorých vedú.

„Keď z Vatikánu videli, do akého prostredia prichádzajú, povedali, aby sme z toho nerobili žiadne divadlo a nič sa nesnažili zakryť – Svätý Otec prichádza do tohto prostredia a chce ho vidieť také, aké je,“ doplnil Ďuriš s tým, že v prvom sektore má byť okolo 500 vybraných Rómov.

Svätý otec navštívi Slovensko 12. až 15. septembra. Navštívi Bratislavu, Prešov, Košice a Šaštín.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články