pondelok, 6 decembra, 2021

Vezmú nám aj POSLEDNÝ CENT? Mrazivý plán vlády môže byť čoskoro krutou realitou

Posledné články

Vezmú nám aj POSLEDNÝ CENT? Mrazivý plán vlády môže byť čoskoro krutou realitou

Zdroj: TASR/Martin Baumann

Situácia je na Slovensku vážna. Už na začiatku vládnutia Igora Matoviča sa vláda sťažovala na prázdnu kasu. Vyriešiť problém prázdnej kasy môže nápad Eduarda Hegera. Daň z nehnuteľností sa môže o pár mesiacov stať nájomným dosahujúcim aj cez tisíc eur ročne.

Daň z nehnuteľností sa môže o pár mesiacov stať akýmsi nájomným dosahujúcim aj cez tisíc eur ročne. Kompenzácie štátom budú zrejme mizivé

Stručne povedané ak bývate vo väčšom byte poprípade dome tak si priplatite viac.

Ráta sa s progresívnou formou zdaňovania, podľa hodnoty nehnuteľnosti. Otázkou zostáva, čo si štát predstavuje pod slovom „luxus“ a ako nastaví dané pravidlá.

Odhadované trojnásobné zvýšenie príjmov z majetkových daní by podľa riaditeľa RRZ  teoreticky znamenalo, že by sme sa dostali na úroveň priemeru EÚ. „Platí však, že táto priemerná úroveň je relatívne vysoká najmä vďaka vysokým daniam z majetku vo Francúzsku či Veľkej Británii. Dosiahnutiu mediánovej úrovne by zodpovedalo len dvojnásobné zvýšenie príjmov z daní z majetku,“ podotýka V. Novysedlák.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články