štvrtok, 27 januára, 2022

Šokujúce tvrdenie! Vie o tom prezidentka? Prišlo trestné oznámenie, ktoré iste nečakala?

Posledné články

Vie o tom prezidentka? Prišlo trestné oznámenie, ktoré iste nečakala?
Na blogu hlavných správ autor Ján Fegyo uverejnil príspevok pod názvom „Trestné oznámenie na Zuzanu Čaputovú“. Fegyovi prekáža cenzúra na facebook stránke Zuzany Čaputovej, podľa neho ide o porušenie jeho práv.

Ján Fegyo:

„Zuzana Čaputová hrubo porušila moje práva ako občana Slovenskej republiky a to porušením článku 26 Ústavy Slovenskej republiky, v ktorom sa jasne píše v odseku 3, že cenzúra sa zakazuje.“

Autor má pravdu. Ústava Slovenskej republiky jasne zakazuje akúkoľvek formu cenzúry, teda obmedzenie slobody slova a prejavu. Na sociálnych sieťach je forma cenzúry praktikovaná každý deň. No naši ochrancovia práv s tým nerobia nič. Sami dobre vieme, čo je to cenzúra a ako sa účinne praktikuje.

Problém v prípade Fegya môže byť ten, že v skutočnosti ho necenzurovala Zuzana Čaputová. Je málo pravdepodobné, že by prezidentka kontrolovala komentáre na svojej facebook stránke. Taktiež by sa muselo preukázať či v skutočnosti administrátor stránky konal v menze prezidentky. A taktiež Ján Fegyo neverejnil na blogu žiaden dôkaz.

 

Vie o tom prezidentka? Prišlo trestné oznámenie, ktoré iste nečakala?

Príspevok Jába Fegyo v celon zení:
Podávam týmto trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, ktorým je s najväčšou pravdepodobnosťou Zuzana Čaputová, alebo niekto z administrátorov jej facebookovej stránky. Zuzana Čaputová hrubo porušila moje práva ako občana Slovenskej republiky a to porušením článku 26 Ústavy Slovenskej republiky, v ktorom sa jasne píše v odseku 3, že cenzúra sa zakazuje. Dňa 25.12.2019 som uverejnil na stránke Zuzana Čaputová (@zcaputova) komentár pod facebookovým kontom Jan Fegyo, ktorý nebol hanlivý, ani úražlivý a bol Zuzanou Čaputovou alebo amdinistrátorom tejto stránky zmazaný. Takisto mi bola následne zablokovaná možnosť pridávať komentáre na tieto stránky. Facebooková stránka Zuzana Čaputová (@zcaputova) nie je súkromnou stránkou.
Je to stránka verejného činiteľa plateného zo spoločných daní. Na stránke sa uvádza odkaz na webovú stránku www.prezident.sk, čím sa dáva jasný odkaz, že ide o verejnú funkciu. Takisto príspevky na stránke nie sú súkromné, ale jednoznačne sa vzťahujú na činnosť verejného činiteľa. Z tohto dôvodu si administrátori stránky nemôžu robiť svojvoľne čo chcú a sú striktne obmedzení zákonmi Slovenskej republiky. Týmto bola naplnená skutková podstata trestného činu zneužitia právomocí verejného činiteľa.

Žiadam o predbežné opatrenie a vydanie zákazu pre Zuzanu Čaputovú alebo administrátorov jej stránky akokoľvek zasahovať cenzúrou do práv ktoréhokoľvek občana Slovenskej republiky.

Podanie trestného oznámenia sa môže udiať verejným vyhlásením aj týmto spôsobom a prokurátor je povinný konať zo zákona ex offo hneď, ako mu bolo ohlásenie trestného činu známe. Žiadam preto pod týmto blogom o uvedenie spisovej značky pod ktorou bolo trestné stíhanie začaté. Ak bude toto trestné oznámenie bezdôvodne zmazané, budú vyvodené ďalšie trestnoprávne následky.

Trestné oznámenie za Zuzanu Čaputovú
Trestné oznámenie za Zuzanu Čaputovú

 


Zdroj: blog.hlavnespravy.sk/15851/trestne-oznamenie-na-zuzanu-caputovu/#
Foto: zenysro,cz/images/blog/26622/main.jpg?6ac70ba442d9a59081218e0f7b6f6ec7

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

2 KOMENTÁRE

  1. Ja som tiež zablokovaný , lebo na Slovensku opozičné médiá si robia čo chcú! Hlavne teraz pred voľbami je veľa ľudí, ktorí nesúhlasia s ich politikou, sú zablokovaní!St

  2. Treba dúkaz? Mám screenshoty:: Nichosovová, Truban atď, liberáli, ktorý neakceptujú iný názor, jaj a Kiska a Remišová, tam som poslal aj mail…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články