Image default
Slovensko

Viktor Vincze: Nepreháňajme, požiar v Notre-Dame nie je žiadna tragédia

 
 

Viktor Vincze: Nepreháňajme, požiar v Notre-Dame nie je žiadna tragédia

Viktor Vincze: Nepreháňajme, požiar v Notre-Dame nie je žiadna tragédia
Viktor Vincze: Nepreháňajme, požiar v Notre-Dame nie je žiadna tragédia

Vo večerných hodinách začal vo Francúzsku horieť jeden z najväčších kresťanských symbolov. Všetci Kresťania ostali v šoku, ako začala horieť svetoznáma parížska katedrála Nitre-Dáme. Hasiči boli v plnej pohotovosti no napriek tomu zhorela celá strecha, zničili sa niektoré cennosti, ale tak isto spadla aj veža na katedrále Nitre-Dáme.

 
 

Napriek všetkému sa zachránilo mnoho pamätihodností. Francúzsky prezident Emanuel Macron automaticky alarmuje k svetovej zbierke. K zbierke sa pridalo aj mnoho umelcov či známej tvári. Slovensko momentálne ešte uvažuje či sa do zbierky pridá. Francúzsko tak zažíva ďalší ohnivý šok, ktorý zničil ďalší symbol Kresťanskej viery. Práve obnovenie Nitre-Dáme nebude v žiadnom prípade jednoduchom práve naopak. Rekonštrukcia katedrály bude trvať desaťročia.

Moderátor Viktor Vincze, ktorý je manželom Adely Vinceovej túto tragédiu až tak neprežíva. Podľa moderátora nejde vôbec o obrovskú tragédiu a svet by v žiadnom prípade nemal preháňať, ako sa to v médiách prezentuje. Práve túto správu priniesol Vincze na sieti Instagram.

Viktor Vincze: Nepreháňajme, požiar v Notre-Dame nie je žiadna tragédia

Celé znenie správy Viktora Vinczeho tu:
SVETOVÁ TRAGÉDIA V NOTRE DAME? NEPREHÁŇAJME… Múry držia, veže stoja, zvony budú zvoniť. Zachránili Kristovu tŕňovú korunu, rúcho svätého Ľudovíta, výnimočný organ je neporušený. Zvládol to oltár, drevená kazateľnica, interiérové sviečky sa ani len neroztopili. No predovšetkým, nikto sa vážne nezranil ani nezomrel. Čo, teda tragédiou nazývajú davy smutných turistických fotiek a komentárov? ZHORENÚ DREVENÚ STRECHU. Mňa včera takisto zamrazilo, keď som sledoval tie strašidelné zábery ako z pekla. Rovnako ma, ale zamrazili aj komentáre mojich, relatívnych príčetných známych, ktorí hneď cez kúdoly dymu videli zástupy islamských „nenahoď“ s bandaskami v rukách, ktoré takto útočia na „naše kresťanstvo. Rovno, keby strechu naozaj podplálili radikáli, v čase požiaru to nikto nemohol vedieť. Rovnako, ako turisti nemohli spoza svojho počítača vedieť, aká “tragédia” nás (ne)čaká. Obe skupiny sa, ale pod silou motivácie laikov a uznania uchýlili k okamžitým a bombastickým verejným stanoviskám.
Ľudské ruky už vypálené, zbombardované alebo zanedbané historické majestáty vzkriesili mnoho krát, v Paríži to nebude iné. Naše hlavy, povahy a hystériu, žiaľ, opraviť nedokážu.

View this post on Instagram

🔥SVETOVÁ TRAGÉDIA V NOTRE DAME? NEPREHÁŇAJME…🤦‍♂️ Múry držia, veže stoja, zvony budú zvoniť. Zachránili Kristovu tŕňovú korunu, rúcho svätého Ľudovíta, výnimočný organ je neporušený. Zvládol to oltár, drevená kazateľnica, interiérové sviečky sa ani len neroztopili. No predovšetkým, nikto sa vážne nezranil, ani nezomrel. Čo teda tragédiou nazývajú davy smutných turistických fotiek a komentárov? 🔥ZHORENÚ DREVENÚ STRECHU⛪️ Mňa včera takisto zamrazilo, keď som sledoval tie strašidelné zábery ako z pekla. Rovnako ma ale zamrazili aj komentáre mojich, relatívne príčetných známych, ktorí hneď cez kúdoly dymu videli zástupy islamských „nenáhod“ s bandaskami v rukách, ktoré takto útočia na „naše kresťanstvo“. Rovno keby strechu naozaj podplálili radikáli, v čase požiaru to nikto nemohol vedieť. Rovnako ako turisti nemohli spoza svojho počítača vedieť, aká "tragédia" nás (ne)čaká. Obe skupiny sa ale pod silou motivácie lajkov a uznania uchýlili k okamžitým a bombastickým verejným stanoviskám. Ľudské ruky už vypálené, zbombardované alebo zanedbané historické majestáty vzkriesili mnoho krát, v Paríži to nebude iné. Naše hlavy, povahy a hystériu, žiaľ, opraviť nedokážu. 😕 Foto: @leparisien #notredame

A post shared by Viktor Vincze (@viktorvincze) on

zdroj: https://peepl.sk/neprehanajme-poziar-v-notre-dame-nie-je-ziadna-tragedia-pise-viktor-vincze-ktory-ma-na-to-uplne-iny-nazor/?fbclid=IwAR1sfh_9hepi_MyYKKoPxnUziZoyH-0jZFO3alTWjqYq5VAqT0DqBmxJLUQ, https://www.instagram.com/p/BwUrGA2n-pO/

 

Súvisiace články

Kto je v skutočnosti Martin Poliačik?

Andrej

Lajčák skritizoval slovenský parlament prečo?

Andrej

Mistrik zaútočil na Čaputovú

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..