utorok, 18 januára, 2022

Vnútropolitický boj v Smere-SD? Blaha stojí za Ficom

Posledné články

Vnútropolitický boj v Smere-SD? Blaha stojí za Ficom

Vnútropolitický boj v Smere-SD? Blaha stojí za Ficom
Vnútropolitický boj v Smere-SD? Blaha stojí za Ficom

Po smrti Jána Kuciaka sa najsilnejšia politická strana začala otriasať v základoch. Arogancia postupne upadla a Fico musel vymyslieť plán, pri ktorom by boli spokojné aj liberáli, a tak isto, aj strana Smer-SD. Zatiaľ, čo sa ľudia zobudili z letargie a štrajkovali na námestiach Fico postupne vymieňal ľudí. Nakoniec vymenil aj sám seba za Pellegríniho. Fico však naďalej ostáva najsilnejším menom v Smere-SD. Podpredsedom ostal aj Róbert Kaliňák, ktorého v politike už nenájdeme. Pred nedávny Denník N informoval o nespokojnosti “Smerákov” na východe.

V strane panuje schizofrénia. Fico bojuje z mimovládkami a snaží sa získať alternatívnych voličov. Pellegrini pozýva na úrad liberálov ZOMRI, pretože chce pravdepodobne na svoju stranu získať liberálov. Trošku schizofrénie pridáva aj Ľuboš Blaha, ktorý proti liberálom naopak útočí a bojuje s nimi. Koniec koncov vo vládnucej strane panuje absolútny chaos, ktorý by mohla zmeniť reforma strany. K aktuálnej situácii v Smere sa vyjadril aj Ľuboš Blaha, ktorý stojí za súčasným predsedom strany. Podľa Blahu je Fico určitou garanciou ľudovej ľavicovej politiky. Vo svojom statuse vysvetlil prečo je Fico nenahraditeľný, a tak isto vysvetlil 2 základné ľavicové piliere.

ROBERT FICO JE DNES NENAHRADITEĽNÝ

Na Slovensku má túto schopnosť iba Robert Fico. Na jednej strane dokáže osloviť tradičných voličov ľavice, na druhej strane konzistentne zdôrazňuje európsky modernizmus, ktorý imponuje centristom. Sú chvíle, kedy v konkrétnej téme zvíťazí ľavicovejší pohľad, sú chvíle, kedy zvíťazí centristickejší pohľad. A takto to funguje roky. Ja som v tomto súboji na krajne ľavicových pozíciách, ale to neznamená, že nevnímam kontext. Svoje názory presadzujem veľmi tvrdo, ale nikdy verejne neútočím na stranu ani na jej predstaviteľov – lebo to nikomu nepomáha.

VZÁJOMNE SA REŠPEKTOVAŤ

Osobne si v tejto chvíli neviem predstaviť, že by sa na čelo strany dostal reprezentant krajných pozícií. Blaha by nikdy nedokázal osloviť pravé krídlo a Pellegrini nikdy neosloví ľavé krídlo. Preto týmto spôsobom ani nemá zmysel uvažovať.

Treba sa naučiť vzájomne sa rešpektovať a fungovať v akomsi tvorivom nepokoji. To je jediná šanca do budúcnosti.

NENALETIEŤ NEOLIBERÁLOM

Druhá možnosť je, že sa sociálna demokracia rozpadne, tak ako sa to stalo mnohým iným stranám v zahraničí. To by si želali liberálne médiá, pretože by tým ovládli politický priestor finančné skupiny, ktoré financujú trubanovcov a pravicu.

Centristického sociálneho voliča by v najhoršom prípade požrali neoliberálni progresívci a nahnevaného robotníckeho voliča krajná pravica. To by bola pre ľavicu katastrofa.

Už chápete, prečo apelujem na zdržanlivosť? Majú ma za radikála, ale nie som to ja, kto prikuruje. Naopak. Nikdy som neútočil do vnútra strany a vždy som rešpektoval iné názory” Vyjadril sa vo svojom statuse Blaha

zdroj: https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2318326835072549?__tn__=K-R

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články