utorok, 7 decembra, 2021

Vojna v Jemene! Média ju úmyselne odignorovali?

Posledné články

Vojna v Jemene! Média ju úmyselne odignorovali?

Vojna v Jemene
Vojna v Jemene

 

Až včera a dnes sa zobudil Slovenský mainstream. Po tom čo ľudia kritizovali ich takzvanú „objektívnosť“ v komentároch. Vojna v jemene si vyžaduje pozornosť najme kvôli tomu čo sa deje obyvateľstvu. Je potrebná okamžitá humanitárna pomoc!
Tým že média neinformujú o tejto udalosti tak nie sú ochotný politici sa touto témou zaoberať. OSN prakticky úplne odignorovala tamojšú situáciu.

Vojna v Jemene!

Matt Tibbi uvádza že su uvádzané nesprávne čísla obetí. Ako sám hvorí v období Trumpa na túto tému nikto neupriamuje pozornosť.
Matt Tibbi: 

„Kým sa to nestane politickou hrou pre nejakú vplyvnú osobu alebo stranu, táto katastrofa pravdepodobne zostane v úzadí“

Náš zdroj uvádza že Saudská koalícia urobila všetko čo mola v jej moci aby sa o tejto situácií neinformovalo. Saudská koalícia stráži prístup do Jemenu a tým aj správy ktoré sa z Jemenu dostávajú.
Americká vláda silno ignoruje situácia a informácie čo by mohli negatívne vplývať na obraz toho čo sa v skutočnosti deje.
USA sa snaží aby sa táto situácia nevnímala v negatívnom svetle ako keby sa tam nič podstatné nedialo. A najme to aby USA nebola podozrievaná s toho čo robí pri tejto situácií.

Nevýhodov pre Jemen je to že ich nikto nepočuje

Sýria mala Ruko, ktoré im pomohlo a hovorilo za nich v medzinárodnej scéne. Má Jemen podobného spojenca? Asi nie.
Vojna v Jemen už tvá od roku 2015 v tedy média upozornili sa situáciu avšak od vetdy sa ľady nepohli. Sem tam nejaké malé médium upozorní na situáciu ale bolo ignorované veľkými hráčmi s informáciami.
Aj keď sa informovalo v začiatku o tejto vojne ale aj keď sa objaví aká koľvek informácia o konflikte. Tak aká koľvek informácia je hneď skreslená do lokálnych bojov alebo len do regionálnej vojny. V skutočnosti ode o vážny konflik je!
Umierrajú tam tisíce detí na hladomor. 

 

Zdroj uvádza: (začiatok vojny 2015/2016)

„Obamova vláda predstiera, že USA nie sú stranou konfliktu, hoci ňou jasne sú, a členovia Kongresu (až na zopár výnimiek) nespochybňujú politiku podpory pre koalíciu Saudskej Arábie.“

Média nepísali nič o zapojení vlády Obamu do konfliku v Jemene. Média prestali opisovať zahraničnú politiku USA za čias tohto „prezidenta“. V podstate ako keby boli média skorumpované v prospech jedného názoru.

Zdroj uvádza že USA podporuje koalíciu Saudskej Arábie.

Ako si kongres USA želá neinformovanosť

V dnešnej republikánskej strane sa nehovorí o tom že sa niečo v Jmene deje. A prečo?
Kampaň a Trumpa bola postavená na tom že nie je intervencionista. Ak by potvrdili problém v Jemene tak by potvrdili problém vedenia zahraničneh politiky. A to si nemôže dovoliť
Demokrati v kongresne len ticho prizerajú a nedokžu oponovať. Keďže by priznali zásluhu na tomto probléme. Keďže tento problém vznikol za čias Obamu.

 

Ako to teda je?

Je jedno na ktorej strane ste. Je treba si uvedomiť že scenár pokračuje a svetový agresor opäť podporuje a vykonáva intervencie proti štátom, ktoré sa nedokážu ubrániť.
Je možné že média úmyselne odignorovali túto vojnu?

Náš zdroj jasne potvrdzuje zapojenie USA a podporu koalície Saudskej Arábie. 
USA opäť podporuje a na oko vedie vojenské intervencie?


Zdroj:
https://www.postoj.sk/35275/jemen-je-najdolezitejsi-aj-najviac-ignorovany-pribeh-na-svete,

Foto:
https://abcnews.go.com/International/yemen-dangerous-places-earth-children/story?id=51223276,

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články