sobota, 22 januára, 2022

Volebný prieskum nepoteší Trubana a liberálov. Fico sa môže tešiť!

Posledné články

Volebný prieskum nepoteší Trubana a liberálov. Fico sa môže tešiť!

Zdá sa, že bublina Liberálneho Slovenska postupne upadá. Je to aj kvôli kauzám, ktoré začali Trubanovov minulosťou a jeho šokujúcimi prednáškami o drogách. Aj tento fakt môžu v budúcich parlamentných voľbách poškodiť koalícii Progresívne Slovensko a Spolu. Na druhej strane obrovské množstvo káuz nepoškodilo SMERU-SD.

Volebný prieskum nepoteší Trubana a liberálov. Fico sa môže tešiť!
Na druhej strane podľa Focusu rastie Andrej Kiska. Za Ľudí dokonca dýcha na krk Progresívnemu Slovensku. Focus meral preferencie politických strán od 30. októbra do 6. novembra 2019 na vzorke 1020 respondentov.

Volebný prieskum nepoteší Trubana a liberálov. Fico sa môže tešiť!

Na prvom mieste SMER-SD a SAS na hranici zvolitelnosti
V prieskume sa ukázal jeden masívny paradox. Pred rokom bola SAS jedna z najsilnejších politických strán. Dnes je to však inak. Rozpadnutá SAS-KA má 5 percent. Sulík s líderským ambíciami sa tak dostal na úplný pád ľadovca. Naopak SMER-SD aj po značných kauzách a problémoch v strane drží 20 percent.

https://public.flourish.studio/visualisation/894868/?utm_source=showcase&utm_campaign=visualisation/894868

 

Progresívci a Za Ľudí si držia „Líniu“
Progresívci a Kiskovci si držia druhé a tretie miesto. Významne si v prieskomoch polepšil Andrej Kiska, ktorý o 0, 3 percent predbehuje ĽSNS. Práve Kotleba vyzýva k spájaniu Harabinovej vlasti. Ak by k takémuto spájaniu došlo Kotlebovci+ Harabinovci by mali jasnejšie šance poraziť vo voľbách Progresívcov a  Za Ľudí.

SME RODINA na udržateľnej priečke si drží jasnú hranicu na 7 percentách. Horšie je na tom SNS, KDH či Olano. Do parlamentu by sa nedostal MOST-HÍD, Dobrá Voľba či strana Vlasť.

https://www.youtube.com/watch?v=FY7csZZb08A

https://domov.sme.sk/c/22255806/prieskum-focusu-kiskova-strana-dalej-posilnuje.html

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články