Slovensko

Výroky lídra Progresívneho Slovenska Michala Trubana vás prekvapia!

Výroky lídra Progresívneho Slovenska Michala Trubana vás prekvapia! Michal Truban je zaujímavá osobnosť, ktorá s prekvapením vstúpila do politiky. Ak by ste...

Napísal Andrej · 2 min read >
Výroky lídra Progresívneho Slovenska Michala Trubana vás prekvapia!

Výroky lídra Progresívneho Slovenska Michala Trubana vás prekvapia!

Výroky lídra Progresívneho Slovenska Michala Trubana vás prekvapia!
Výroky lídra Progresívneho Slovenska Michala Trubana vás prekvapia!

Michal Truban je zaujímavá osobnosť, ktorá s prekvapením vstúpila do politiky. Ak by ste predali svoj úspešný IT projekt za niekoľko miliónov eur pravdepodobne by ste o politickej kariére nesnívali. Peniaze by ste si užívali plnými dúškami a plnili by ste si svoje sny. Michal Truban však takýmto človekom nieje. Hodnotovo je Truban liberál, ktorý sa prikláňa k centristickému ponímaniu sveta. Viac Európsky ako národný. V žiadnom prípade sa Truban nepovažuje za ľavičiara.

Práve Richard Sulík hovorí dlhodobo o Progresívnom Slovensku ako o silno ľavicovej strane. Truban je nová politická osobnosť, ktorá so staronovými tvarmi ide zmeniť politický systém na Slovensku. Slovensko má byť viac centristické, európske a v neposlednom rade liberánejšie. Výroky lídra Progresívneho Slovenska sú však naozaj šokujúce a poukazujú na jasné priam ultraliberálne myslenie mladého lídra. Progresívne Slovensko je v súčasnosti najsilnejšia pravicová strana, ktorá jasne predbieha všetky pravicové strany. Ich koalícia s Andrejom Kiskom sa stáva naozaj čoraz viac reálnejšou. Silný marketing PS ovplyvnil ľudí natoľko, že im nevadí ani Trubanové liberálne názory.

Výroky lídra Progresívneho Slovenska Michala Trubana vás prekvapia!
Leniví robotníci?

Asi najlegendárnejši výrok Michala Trubana je filozofické poňatie sveta, kde Truban hovorí, že 99 percent vecí v živote si ľudia môžu sami.

“Za 99 percent vecí v živote si môžeme sami a nie Dzurinda alebo Fico. Robotník, ktorý nemu prácu, je lenivý nekomunikuje alebo klame,”

 
 

V 2 vetách Truban stihol uraziť ťažko pracujúcich ľudí. Truban pravdepodobne nepochopil, že nie každý ma šťastie podnikať. Nakoniec pre popularitu výroku a silnú kritiku sa Truban opravil. Nakoniec oznámil, že nemyslel robotníkov, ale skôr remeselníkov. Po čase Truban pochopil, že osudy ľudí nie sú vždy šťastné.

Ženy

“Veľa žien potrebuje akoby vyvádzať a riešiť a hádať sa… Toto je asi najviac, čo mi vadí, keď nie je človek vyrovnaný so sebou. Ale to mi vadí aj na mužoch, nie, že by som s nejakým bol. Ale…” uviedol Truban pre Slovák Man Magazín v roku 2014.

Dane

Ako pravý liberál sa Truban sťažoval v minulosti na Dane. Na druhých strán Progresívne Slovensko ma v programe viacerí daní, ktoré by schválilo. Truban sa však v roku 2012 naozaj šokujúco vyjadril k daniam, ktoré musel do štátu zaplatiť. Jeho firma vtedy zaplatila vysoké dane. Rozhorčený Truban si vo svojom blogu servítku pred ústa nedal

“Musíme sa iba vzdať trošku väčšej časti našich vlastných peňazí, aby niekto iný mal na stíhačky, kúr, chlast a robenie bordelu.”

Truban nakoniec postupne dospieva na politika a svoj názor mení

“Keď som bol mladší mi to nedochádzalo a som si myslel, že ten štát tu je na to, aby nás utláčal, aby nám robil zle teraz som pochopil, že, keď si vybudujeme dobre fungujúce inštitúcie, tak sa tu všetci buďme mať oveľa lepšie, uvádza v rozhovore pre SME.

zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/vyroky-nadchadzajuceho-sefa-ps-trubana-vas-prekvapia-zacinajuci-politik-tvrdi-ze-mnohom-sa-uz-poucil-zmenil-nazor/1722677

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *