nedeľa, 28 novembra, 2021

Vysmial sa nám do tváre? Vládny nákup za 150 miliónov eur! Zdravotníctvo kolabuje a oni odsúhlasia…

Posledné články

Vysmial sa nám do tváre? Vládny nákup za 150 miliónov eur! Zdravotníctvo kolabuje a oni odsúhlasia…

Zdroj: Branislav Wáclav / Aktuality.sk

Vláda Igora Matoviča sa rozhodla a rovno aj odsúhlasila nákup izraelských vojenských radarov za 150 miliónov eur. Opozičný poslanec Ľuboš Blaha tvrdí, že ide o vrchol cynizmu a minister Naď by mal okamžite odstúpiť.

„Toto je najvyššia priorita štátu v čase, kedy zdravotníctvo padá na ústa, v tisíckach umierajú ľudia a Slovensko je v bezprecedentnej sociálno-ekonomickej kríze. Radary! Verejné financie smerujú ku kolapsu a oni nakupujú zbrane. Mimochodom, Matovičova vláda šmahom ruky zobrala tých istých 150 miliónov deťom na obedy zadarmo či seniorom na trináste dôchodky“ kritizuje Blaha

„Tých istých 150 miliónov mohlo ísť na pandemické PN-ky či OČR-ky, aby ľudia nestrácali na tom, že musia ostať doma. Mohli ísť na štátnu pomoc poškodeným sektorom. Mohli ísť na sociálnu pomoc.
Všetky tieto milióny mohli ochrániť stovky zamestnancov pred hromadným prepúšťaním, ktoré práve teraz plánuje vláda na pošte či na železniciach. Ale nie. Vláda nemá peniaze na ľudí, no zároveň ide vyhodiť 150 miliónov na vojenskú techniku“ pokračuje v kritike Blaha

V tejto krízovej situácii ide o prejav takej hroznej neľudskosti, že zodpovedný minister obrany Jaroslav Naď by mal okamžite odstúpiť už len za tú drzosť, že niečo podobné navrhol.Na ľudí peniaze nemajú, na zbrane áno. Toto je krutá facka pre všetkých Slovákov! Vrchol cynizmu!
Minister Naď – odstúpiť! Ale že fofrem!“ Vyzval Blaha ministra Naďa

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články