piatok, 28 januára, 2022

Vystúpenie Vladimíra Putina na stretnutí prezidentskej rady pre ruský jazyk

Posledné články

Vystúpenie Vladimíra Putina na stretnutí prezidentskej rady pre ruský jazyk.
Prezident Ruskej federácie na tomto stretnutí poznamnal kultúrnu rozmanitosť tohto jazyka ako svetového dedičstva. Netreba zabúdať na to, že ruský jazyk bol pre nás ako to säčasť východného bloku dôsť dôležtý. Najme staršia generácia ovláda ruský jazyk.

Vladimír Putin taktiež pripomenu aj útok na ruský jazyk. Ide najme o útok zo strany západu a aktivistov, ktorý sa snažia degradovať všetko ruské.

 

Vjadrenie Vladimíra Putina na stretnutí prezidentskej rady pre ruský jazyk

Jedinečne bohatý, rozmanitý, mnohostranný ruský jazyk je bezpodmienečnou súčasťou svetového kultúrneho dedičstva. Hlavnou vecou však samozrejme bol a zostáva jeho význam pre našu krajinu, pre Rusko, kde slúži ako základ pre duchovné a historické spoločenstvo, desiatok odlišných kultúr a národov, vo veľkej miere zabezpečuje suverenitu, jednotu a identitu ruského národa.

My, v našej krajine, nesieme obrovskú zodpovednosť za zachovanie, rozvoj a šírenie ruského jazyka, ruskej literatúry, najmä dnes, keď čelíme pokusom umelo – to chcem zdôrazniť – je to umelo, hrubo, niekedy absolútne nevýrazne zmenšujúce ruský priestor. Jazyk vo svete, ktorý sa snažia posunúť na perifériu.

 

[vdgk_video_sticky videotype=“youtube“ src=“https://www.youtube.com/watch?v=pYx8EyhSmJc“ height=“295″ width=“525″]

 

„Nie sú to len jaskynní Russophobes, ktorí vyhlasujú vojnu proti ruskému jazyku, ale tiež to pozorujeme. Myslím si, že to nie je tajomstvo,“

-aktívne pôsobia tu rôzne druhy marginalizmov a agresívni nacionalisti.
Bohužiaľ, v niektorých krajinách sa to stáva úplne oficiálnou štátnou politikou. Ale za tým – a to by malo byť jasné a zrozumiteľné – rovnaký tlak, priame porušenie ľudských práv vrátane práva na materinský jazyk, kultúru a historickú pamäť.

Za týchto podmienok čelíme dvom rovnako dôležitým úlohám. Prvým je poskytnúť slušnú úroveň vedomostí, všeobecnú gramotnosť ruských občanov, a tým globálnu konkurencieschopnosť, príťažlivosť ruského jazyka ako moderného, ​​živého a dynamicky sa rozvíjajúceho komunikačného prostriedku. Druhým je zavedenie účinného systému na podporu ruského jazyka v zahraničí v informačnej, vzdelávacej a humanitárnej oblasti.

 


Zdroj: http://kremlin.ru/events/president/news/61986
Foto: kremlin.ru/

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články