pondelok, 24 januára, 2022

Chystá sa Poľsko vystúpiť z Európskej únie ?

Posledné články

Chystá sa Poľsko vystúpiť z Európskej únie ?

Chystá sa Poľsko vystúpiť z Európskej únie ?
Chystá sa Poľsko vystúpiť z Európskej únie ?

Po závažnom kroku pre Veľkú Britániu by v budúcnosti mohol prisť ďalší krok. Brexit by sa mohol pre Poliakov zmeniť na Polexit a Poľsko by v budúcnosti mohlo odstúpiť. Práve Poľsko má mnohé konflikty z Európskou úniou, ktoré vedú k vzájomnému premýšľaniu čo by pre Poľsko bolo lepšie. Ostať a byť kontrolovaný komisármi alebo odstúpiť od zmluvy Európskej únie. Poľsko a tak isto Veľká Británia je však silno spätá s trhom Európskej únie. Aj keby Poľsko podpísalo ukončenie partnerských vzťahov stále by ich trh bol naviazaný na Európsku úniu tak ako aj Britský tak aj Poľský. Na druhej strane by Poľsko nepočúvalo Bruselký diktát napríklad ohľadom ilegálnej imigrácie či rôznej legislatívy.

Tusk varuje pred možným scenárom

Podľa Donalda Tuska existujú vážne nebezpečenstvá, že k „poľskému exitu“ môže dosť náhodne.  Podľa Tuska je závažným problémom možnej hrozby práve líder vládnucej strany v Poľsku Jaroslaw Kaczynski. Práve Kaczynski môže vážne narušiť vzťahy Európskej únie a Poľska. Podľa Tuska to môže byť jednoduchá chyba, ktorá môže trvale narušiť vzťahy krajiny a spoločenstva.

“Obávam sa, že želanie Európy udržať Poľsko za každú cenu môže byť menšie než v prípade Veľkej Británie. Takže situácia je podľa môjho názoru veľmi vážna,” komentoval Tusk

Práve reformy v Poľsku sú kameňom úrazu vzťahov medzi Európskou úniou a Poľskom. Nespokojnosť únie vyvoláva rozhodnutie súčasnej vládnej strany Právo a spravodlivosť, ktorá chce v budúcnosti modernizovať systém. Európska komisia sa domnieva, že prijaté zákony porušujú zásady priority práva a poskytujú politickej moci kontrolu nad súdnou mocou.

Európska únia tak postupne sa začína oslabovať. Práve Bruselský diktát je odradzujúci a niekedy priam únavný. Už to nie je o masívnej solidarite a jednotnosti ako o postupne narastajúcom diktáte.

zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/tusk-varoval-o-realnom-nebezpecenstve-vystupenia-polska-z-eu/1572584

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články