Image default
Zahraničie

Vyvolá Migračný pakt OSN väčší súcit u ľudí ? Pápež František si myslí, že áno

Vyvolá Migračný pakt OSN väčší súcit u ľudí ? Pápež František si myslí, že áno

Vyvolá Migračný pakt OSN väčší súcit u ľudí ? Pápež František si myslí, že áno
Vyvolá Migračný pakt OSN väčší súcit u ľudí ? Pápež František si myslí, že áno

Plne otvorený Pápež František 

To, že pápež František poukazuje na jasnú otvorenosť ohľadom migračnej vlny je celkom a dozaista jasné. Pápež dlhodobo rozpráva, že ilegálnych migrantov do Európy potrebujeme. Dokonca povedal kontroverznú vetu, ktorá obletela svetom či médiami. Európu označil ako neplodnú SARU. Po príchode imigrantov by sa to malo zlepšiť. Je však otázne prečo otvorený František stále neotvorí dvere bohatého Vatikánu pre pár tisíc migrantov. Na druhej strane sa František snaží akoby vnucovať svoje názory katolíckym veriacim.

Na námestí sv. Petra vo Vatikáne sa Pápež František opäť vyjadril na migračnú otázku. Podľa pápeža je pakt OSN nezáväzná dohoda, ktorá slúži ako orientačný bod pre medzinárodné spoločenstvo.

Vyvolá Migračný pakt OSN väčší súcit u ľudí ? Pápež František si myslí, že áno

„medzinárodná komunita bude konať so zodpovednosťou, solidaritou a súcitom voči tým, ktorí z rôznych dôvodov opúšťajú svoje krajiny“ povedal pápež František na námestí sv. Petra

Pápež pravdepodobne nechce počuť, že ilegálna migrácia je významný problém, ktorý Európska únia nerieši prakticky 3 roky. Vďaka tejto problematike je Macron a Merkelová ukážkou zlej komplexnej politickej situácie, ktorá vzniká počas problému legálnej migrácie. Migrácia sa postarala o rozhádanie jednotlivých lídrov a taktiež sa s Európskej únie stala diktátorské spoločenstvo krajín. Macron sa vyhráža eurofondami a Merkelová za post kancelárky už kandidovať nebude. Európska únia sa v postupnosti aj vďaka migračnej otázke naozaj rozdelila do skupiniek. Už to nie je silné a jednotné spoločenstvo krajín, ktoré drží za jeden povraz. Je to naopak rozhádané spoločenstvo krajín bez akéhokoľvek adekvátneho a silného lídra.

Pomôže Marrakešsky pakt? 

Pakt OSN je len ďalšou ukážkou ako sa krajiny opäť raz škatulkujú. Globálny problém prerastá do veľkých výšin. Mnoho krajín sa však obáva strachu, že stratia suverenitu po finálnom podpise Marrakešskej zmluvy. Na druhej strane žijeme v dobe, kedy sa môžeme slobodne rozhodnúť. Do Marrakešského paktu nás tlačil Miroslav Lajčák, ktorý chcel stoj čo stoj pakt podpísať. Prečo by a nepodpísal veď patril medzi predstaviteľov, ktorí na ňom pracovali. Pakt či ne pakt je potrebné chrániť svoje hranice. Stále tu počúvame o solidárnosti či súdržnosti. Všetko je však len o umelohmotnej ukážke populizmu Merkelovej či Macrona ktorí vôbec nepočúvajú hlas ľudu. Preto aj dnešná Európska únia takto vyzerá. Je diktátorská, chabá a postupom času možno aj zbytočná.

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/papez-frantisek-dufa-ze-migracny-pakt-osn-vyvola-sucit-s-migrantmi

Súvisiace články

Delon šokuje…“nenávidím túto dobu“

Andrej

Každé piate dieťa vo Veľkej Británii nemá dosatok jedla

Daniel

Nové Trumpové opatrenia nepotešia ilegálnych imigrantov prečo?

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..