pondelok, 6 decembra, 2021

VÝZVA Policajta, ktorú Mikulec nerozdýcha! „Aj rozkaz je možné odmietnuť. A sú na to opäť zákonom presne stanovené dôvody…“

Posledné články

VÝZVA Policajta, ktorú Mikulec nerozdýcha! „Aj rozkaz je možné odmietnuť. A sú na to opäť zákonom presne stanovené dôvody…“

Zdroj: TASR (Roman Mikulec) – Minv.sk (ilustračné foto)

K zajtrajšiemu protestu sa vyjadril aj bývalý policajt a člen strany VLASŤ Mgr. Ernest Nagy, ktorý pripomenul svojim bývalým kolegom dôležitú vec, na ktorú sa často zabúda.

„Výzva mojim bývalým kolegom

Blíži sa 17. november 2020 a spolu sním aj chystané protesty.

To, že sa tie protesty uskutočnia, niet najmenších pochýb. Stačí, ak človek sleduje sociálne siete a vidí ako zo dňa na deň rastie odpor proti súčasnej vláde, proti jej totálnej neschopnosti spravovať a riadiť spoločnosť.

Mňa osobne najviac mrzí, že sa kolosálnym spôsobom porušuje ústava SR

Mňa osobne, ako človeka s právnickým vzdelaním, najviac mrzí, že sa kolosálnym spôsobom porušuje ústava SR
a dokonca nariadenia vlády sú v rozpore so Slovenským právnym poriadkom. Už v rímskom práve platila zásada, že z bezprávia nemôže vzniknúť právo “Ex iniura ius non oritur”. A tá to zásada platí do dnes!

Ak sa spoločnosť prestane riadiť právom a zákonmi, nastupuje anarchia, a to je už len krok od občianskych nepokojov.

A práve preto, by som chcel touto cestou vyzvať všetkých príslušníkov PZ SR ako aj ostatné ozbrojené zložky, ktoré sa Vláda SR chystá nasadiť proti svojím občanom, aby sa nenechali zneužiť.

Viem, že budete pod jednotným velením a budete len plniť niekoho rozkazy. Ale aj rozkaz je možné odmietnuť. A sú na to opäť zákonom presne stanovené dôvody, kedy máte právo rozkaz odmietnuť. Viem aj to, že Vaši nadriadení Vám budú tvrdiť, že proti právnu činnosť vykonávajú protestujúci občania.

Prosím, prv než si natiahnete protiúderový komplet a nafasujete štíty, obušky a slzáky, si pozorne prečítajte čl. 32 Ústavy SR a zamyslite sa nad ním. Na to, aby ste vedeli posúdiť ako sa máte zachovať a čo je správne potrebujete len dve základné veci:

prirodzenú inteligenciu a

dostatok právneho vedomia

Nepochybujem, že drvivá väčšina z Vás tieto atribúty spĺňa.

Prosím, nikdy nezabudnite a majte na pamäti, že násilie plodí len násilie …

Vidíme sa v utorok

Mgr. Nagy Ernest“

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články