pondelok, 29 novembra, 2021

VZDÁVA TO? Nečakané slová Matoviča na búrlivé protesty v Bratislave!

Posledné články

VZDÁVA TO? Nečakané slová Matoviča na búrlivé protesty v Bratislave!

PZdroj: Tony Štefunkov (protesty, ilustračné foto) – TASR/Martin Baumann (Igor Matovič)Búrlivé protesty pred prezidentským palácom naďalej pokračujú. Dnes svoj nesúhlas vyjadril aj Robert Fico a fanúšici strany SMER-SD. Ficová akcia pri Dubčekovom pamätníku sa niesla v pokojnom duchu. Na Hodžovom námestí je však atmosféra ostrejšia.

Situáciu okomentoval aj premiér Igor Matovič, ktorý to protestujúcim nedaroval.

Celé vyjadrenie premiéra Igora Matoviča

„HLAVY HORE!

30 rokov sme spomínali v tento deň na hrdinov Novembra. Na ich odvahu a statočnosť. Na státisíce ľudí, ktorí ich na námestia prišli podporiť, až spolu vytvorili spoločenstvo ľudí, ktoré nám pokojne vydobilo cestu ku slobode.

Dnes námestia ovládnu iní ľudia. Roky im odkaz Novembra bol uplne ukradnutý … ba práve naopak, v príkrom rozpore s jeho odkazom, jeho hodnoty ničili.

Jeden vedome vydal vedenie elitných útvarov polície do rúk nitrianskej mafie používajúcej tie najhoršie sicílske praktiky. Len preto, aby mu zaistili bezpečnosť a nerušený Klondajk na štátnom majetku. Čo na tom, že na to doplatil Jano a Martina životom!

Druhý roky zvelebuje režim, ktorý postihnutých ľudí či ľudí nie pravej rasy považoval za odpad, ale kríž na hrudi nosí.

Tí ostatní si zas dnes myslia, že sloboda je absolútna a ak príde k oprávnenej snahe štátu chrániť v pandémii zdravie a životy starých a chorých, tak to je vraj zásah do ich ústavných práv.

Nemáme sa za čo hanbiť. Nie sme v klietke hanby, robíme presne to, čo sme ľuďom pred voľbami sľúbili – čistíme Slovensko od podlahy. Od mafie a ich dlhoročných prisluhovačov. Že majú z toho strach? To je prirodzené, vedia, že dni na slobode mnohých z nich sú spočítané. Že budú kvičať tí, ktorí z toho mali dlhé roky prospech? Budú, ale nás to nezastaví. Vyčistíme Slovensko od mafie a naplníme tak skutočný odkaz Novembra.

Nie, nebojme sa o November. Dnešný deň nie je jeho pohrebom, je len budíčkom. Budíčkom, aby sme si o to viac uvedomili, že jeho hodnoty musíme neustále chrániť a deťom vysvetľovať. Aby pochopili, že sloboda bez zodpovednosti je len ilúzia slobody. Aby pochopili, že sloboda bez zodpovednosti vedie k anarchii, ktorú dnes budeme vidieť v uliciach v bagandžách mašírovať.

ĎAKUJEM Milan Kňažko
ĎAKUJEM Ján Budaj“ vyjadril sa na socialnej sieti Facebook Igor Matovič

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

  1. Nemám facebook, no vyjadrenie „Matoviča“ – on o voze mi ľudia o koze. Má pravdu treba mu už budíček. A čistenie od podlahy? To znamená – najprv sa zbavíme obyčajných ľudí, ktorí drú na ich prde.., a potom prídu na radu „oni – stropy“, fakt hnus.
    Pán Matovič – veľká hanba Vám, spraviť zo Slovákov pokusné myši, my nie sme Vaše a ani Európske laboratórium – HALÓÓ – nám to myslí, my počujeme, vidíme a hlavne VIEME, VIEME…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články