pondelok, 6 decembra, 2021

Z Mníchova prichádza nový vietor v strednej triede

Posledné články

Z Mníchova prichádza nový vietor v strednej triede!

Nemecká automobilka BMW vo svetovej premiére dnes predstaví novú, v poradí druhú generáciu svojho kupé strednej triedy, radu 4. Ako je už tradíciou, nové kupé vychádza zo základov radu 3, ktorý je východiskovým modelom pre kupé radu 4.

Oproti predchodcovi však nastala závažná zmena, ktorá mení modelovú architektúru značky. Nové kupé radu 4 sa totiž výraznejšie odkláňa od radu 3, a vytvára dojem samostatného modelového radu.

Dominantou novej generácie radu 4 je priam obrovská maska chladiča v tvare typických ľadviniek, ich veľkosť sa však vymkla všetkým dovtedajším zvyklostiam značky, a prekonala aj veľkosť ľadviniek v kontroverznej limuzíne radu 7, kde sú mimoriadne kritizované. Ľadvinky totiž zasahujú až do spodku predného nárazníka, pričom priamo cez ne je umiestnená registračná značka.

 

 

BMW radu 4 Coupé 2021 – Manuálna prevodovka

Celkový dizajn auta sa inšpiroval u väčšieho radu 8, ktorý svojím zjavom do istej miery aj evokuje. Nové BMW 4 prináša zmeny aj v interiéri, aj keď tam je odklon od radu 3 menej nápadný. Interiér sa vďaka zväčšeniu vonkajších rozmerov stal o čosi priestrannejším, ale zároveň zdôrazňuje svoj športovejší charakter.

Modernizáciou prešla aj palubná jednotka iDrive, a auto je plne pripojené na internet. Čo sa týka motorizácií, veľa podrobností k dispozícií nie je, ale dá sa predpokladať, že motorická ponuka radu 4, bude kopírovať ponuku radu 3. Základom bude teda verzia 420i s prepĺňaným štvorvalcom pod kapotou, a vrcholom ponuky sa nateraz stane verzia M440i xDrive.

 

2021 Manuálna prevodovka BMW radu 4 Coupé
2021 Manuálna prevodovka BMW radu 4 Coupé – Zdroj: The Drive

Budúci rok by sa mala o slovo prihlásiť športová verzia M4, ktorú bude poháňať prepĺňaný šesťvalec, ktorý by mal byť naladený na výkon okolo 500 koní. Na jeseň tohto roku by kupé radu 4 mala doplniť karosárska verzia kabriolet, a začiatkom budúceho roka aj štvordverové coupé pod názvom 4 Gran Coupé. Nové kupé radu 4 by sa do predaja malo dostať na jeseň tohto roka, a jeho cenová politika by sa mala odvíjať o čosi vyššie, ako je tomu v prípade radu 3.

 

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články