štvrtok, 27 januára, 2022

Z výsledkov Matovičovej vlády mrazí! Toto je skutočná zmena pre Slovensko?

Posledné články

Z výsledkov Matovičovej vlády mrazí! Toto je skutočná zmena pre Slovensko?

Koronakríza je skutočná skúška ohňom pre Matovičovú vládu. Zatiaľ čo Veronika Remišová v priamom prenose celému Slovensku ozrejmila, že pracujú 24 hodín 7 dní v týždni, tak opozičný poslanec Richard Raši to tak ružovo nevidí. O prácu prišlo viac ako 44 tisíc Slovákov.

 

Zdroj: Branislav Wáclav / Aktuality.sk

K aktuálnej situácii sa vyjadril Richard Raši

Máme za sebou viac ako dva mesiace koronakrízy a ľudia to začínajú pociťovať čoraz silnejšie. Hoci väčšina prevádzok je už otvorená, za marec pribudlo na úradoch práce 4000 nových uchádzačov a za apríl 40000! Ako by prácu stratili celé Michalovce, Považská Bystrica, či Zvolen! A čo robí vláda? Nič! Kým Rakúšania napumpovali do ekonomiky 800 eur na obyvateľa, naša vláda necelých 8 eur.

Mnoho rodín už prežíva z mesiaca na mesiac, nezvláda platiť hypotéky, hoci jeden rodič stále pracuje. A pani vicepremiérka Remišová v nedeľu ohlásila, že gastrolístky, s ktorými zamestnanci môžu platiť aj za potraviny pre rodinu v obchodoch, budú môcť použiť iba v reštauráciách.

Na záchranu majiteľov podnikov dobrý nápad, ale desiatkam tisíc rodín to urobí možno až likvidačný škrt cez rozpočet. Ak by toto antisociálne opatrenie prešlo, gastrolístky a gastrokarty sa stanú úplne zbytočnými aj pre ďalšie tisíce z nás, ktorí majú celiakiu, potravinové intolerancie či Crohnovu chorobu.

Preto, vážení ministri, prestaňte vymýšľať pseudoopatrenia a komplikované žiadosti. Jediným efektívnym riešením je poslať ľuďom plošne niekoľko stoviek eur! A pri takomto opatrení počítajte aj s našou podporou.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články