utorok, 30 mája, 2023

Za odlišný názor si Adela Vinczeová proti sebe poštvala pol Slovenska!

Posledné články

Za odlišný názor si Adela Vinczeová proti sebe poštvala pol Slovenska!

V súčasnom svete je Slovensko rozdelené na akýsi trend slušného  a neslušného Slovenska. Ta slušná časť ide s liberálnymi trendami, ktoré priam diktujú, čo je a, čo nie je správne. Ak sa však nachádzate v pozícii, kedy s niektorými vecami nesúhlasíte tak sa automaticky stávate akýsi šialenec, populista, fašista či nebodaj troll.

 

Za odlišný názor si Adela Vinczeová proti sebe poštvala pol Slovenska!

Jasným a ukážkovým príkladom je aj známa moderátorka Adela Vinczeova, ktorá sa v minulosti objavila na zadnej stránke časopisu Zem a Vek. Práve spomínaný časopis je pre mnohých liberálov niečo šialene hriešne a najradšej by si priali, aby tento časopis neexistoval. Časopis bol postupne zakázaný a nenájdete ho napríklad v Bille či v Tescu.

Aj takáto cenzúra existuje v 21 storočí a systém tuto cenzúru povoľuje. Zem a Vek každý mesiac na zadnú stránku svojho mesačníka pridá známu osobnosť, ktorá podporuje tento alternatívny magazín. Vinczeova tento známy magazín podporila pred 4 rokmi.

Odrazu sa však na jej osobu zrútila obrovská vlna kritiky od jednotlivcov. Príkladom je spisovateľ Michal Hvorecky, ktorý dokonca známej moderátorke venoval Blog.

„Adelu som mal rád, vážil som si jej profesionalitu a občas som s ňou aj spolupracoval. Napísal som pre ňu zopár moderansov pre firmy aj benefičné podujatia. Už to nebudem robiť, keď som sa dozvedel, že podľa nej žijeme v ‚neslobode, objavilo sa vo Hvoreckého článku

Adela sa však netají tým, že by časopis podporila opäť znova.

„Určite áno. Je to časopis, ktorý sa nebojí v dnešnej diktatúre, ktorá síce na zatvára ľudí, ale vytvára takú demagógiu medzi nami, že nemáme ani slobodu povedať – hej, celkom zaujímavý časopis, prečo si to pre zmenu neprečítať? Ja ich ani cielene nečítam, ale po vlne odporu niekoľkých bratislavských intelektuálov som si uvedomila, v akej neslobode žijeme,“

„Mám známych, ktorí tento magazín, ani len nevezmú do rúk! Nikdy to nečítali a takto sa vyjadrujú. To je už aký brainwash? Iný pohľad na vec takto desí? Čo sme v socíku?“

Známa moderátorka je tak typickým príkladom kritického mysliteľa, ktorý sa nebojí a predovšetkým na hanby za svoje názory. Zatiaľ, čo množstvo umelcov a hercov sa prikláňa na tu druhu stranu.

Zdroj: https://www.topky.sk/cl/100313/1469637/Banasova-si-proti-sebe-postvala-pol-Slovenska–S-Adelou-uz-nikdy-viac-

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

2 KOMENTÁRE

  1. Andrej, bolo by fajn, ak už píšete niečo, čo zverejňujete, aby ste sa naučili pravidlá slovenského pravopisu. Napísať
    v množnom čísle prídavných mien na konci ypsilon je hanba: … sú červený…?! Uf!!! To fakt? A ešte aj ružový, fialový???
    Takže aby bolo jasné: … „je červený“, ale … „sú červení“ … a sú aj fialoví a ružoví …

  2. Nemyslím, že by postavila proti sebe pol Slovenska. Postavila proti sebe ohavy slniečkárov, akože umelcov a podobných nadľudí. Tí naozaj slušní ( nie čo sa na nich iba hrajú ) sú na strane Adély a tých je drvivá väčšina. Držím palce, pani Adéla.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články