pondelok, 6 decembra, 2021

„Zabudol vôl, že teľaťom bol!“ Poslanec rozniesol premiéra Matoviča ako nikto predtým!

Posledné články

„Zabudol vôl, že teľaťom bol!“ Poslanec rozniesol premiéra Matoviča ako nikto predtým!

Poslanec NRSR Ľuboš Blaha si po dlhšom čase vypočul reláciu Braňa Závodskeho na rádiu Expres. Hosťom relácie bol premiér Igor Matovič. Blaha opäť svojským spôsobom okomentoval správanie Igora Matoviča, ktoré považuje za mimoriadne arogantné.

„1. Najskôr o svojom koaličnom partnerovi SaS povedal, že počas koronakrízy nijako nepomohli, a že ľahko sa hovorí ľuďom bez zodpovednosti a že len hejtovali. Pri všetkej úcte – takto arogantne nakladať Sulíkovi, to by som si snáď ani ja nedovolil. Ja len, že gratulujem koalícii k fantastickým vzťahom.

2. O moc lepšie to nie je ani so Za ľudí. Matovič naložil kiskovcom, že chceli dosadzovať svoje kádre do úradov a len preto vraj odmietajú politické nominácie OĽaNO na 72 okresných úradov. Čiže – kiskovci sú špiny, lebo chcú dosadzovať „našich ľudí“, ale Matovič je čistota sama, lebo chce robiť to isté. Perfektné. Mne síce logika hovorí, že špiny sú všetci – ale nehovorte to Igorkovi, nech sa nám nerozplače.

3. Ešteže je tu verný Matovičov hafánek – Boris Kollár. Ten oblizuje svojho pána, kde sa len dá. Ale aj jemu sa ušlo. Keď moderátor pripomenul Matovičovi, že ak si on uchmatne všetky okresné úrady, tak Kollár si zase uchmatne stavebné úrady – tak Matovič sa s totálnym dešpektom ku Kollárovi uchechtol a arogantne dal, že „nebojte sa“ a vraj sa môže „hádzať po zemi a robiť stojky na ulici“. Prepáčte, ale väčšina majiteľov sa správa úctivejšie ku svojmu psovi ako Matovič ku Kollárovi.

4. A aby to zaklincoval – on veľký Matovič o svojich koaličných partneroch povedal, že „menšie strany sa chcú silou mocou ukázať“ a on, tato musí neposlušné decká spucovať a všetko bude fajn. To hovorí chaloš, ktorý sa tu 10 rokov motal na 6-7% percentách, teraz mu to náhodou vyletelo a hneď je najväčší čávo na svete a kope do menších koaličných strán ako do prašivcov. Hovorím – nič arogantnejšie som už dlho nepočul.

5. Ale Matovič nepredvádza dešpekt len ku koaličným partnerom. Zo svojich poslancov si robí cvičené opičky. Vraj nemôžu zahlasovať za voľné nedele pre predavačky, lebo Sulík to nechce. A Matovič síce správne hovorí, že predavačky sú tie slabšie a treba ich chrániť, ale hneď v pokračovaní vety ich surovo hodí cez palubu a povie, že zakáže svojim poslancom hlasovať za voľné nedele. A jeho stádečko poslušne sklopí hlavu – lebo tyran povedal. Arogancia ako šlak!

6. Štátne fleky pre svojich politických nominantov na okresných úradoch zdôvodnil Matovič s rovnakou aroganciou. Vraj „naši ľudia nám to uveria“. Hej, hej, Igorko, to asi áno, vaši ľudia radi, to „naši ľudia“ obvykle robia – ale nebol si to náhodou ty, kto kedysi bojoval proti „našim ľuďom“? Odrazu sú politické nominácie to najlepšie. Ako rýchlo človek dokáže obrátiť kabát, keď mu zachutí moc – Mňačko by o tom vedel rozprávať.

7. Ale Matovič je blahosklonný a súcitiaci – dosadí „našich ľudí“ len na riaditeľské miesta, vrátnikov nechá tak. Možno. Toto je tá nová politická kultúra – totálna politizácia štátnej správy, výmeny odborníkov a dosadzovanie vlastných lesníkov a náboženských fanatikov. Lebo duch svätý to tak chce a treba vymiesť satana z úradov, či tak nejako, že?

Zdroj foto: Tony Štefunko
Zdroj foto: Tony Štefunko

8. A tá arogancia voči ľuďom. Keď sa ho spýtal moderátor na sobotňajší protest, tak on začal zosmiešňovať ľudí, že takých treba nechať vyrozprávať… Schválne si to vypočujte, s akým dešpektom hovorí o ľuďoch. Jeden nabubralý milionár, čo vlastní polku Trnavy a na svoje podvody zneužíval aj vlastnú matku, sa ide vyvyšovať na ľuďoch, ktorí s ním nesúhlasia – ten chlap už kompletne stratil kontakt s realitou a podľahol mesiášskemu komplexu. Šialené!

9. Moderátor sa ho pýta, prečo jeho úrad vlády vydal stanovisko, že zhromaždenia sú zakázané, keď on tvrdí, že sú povolené. A Matovič nevie. On je až taký predseda vlády, že netuší ani len, čo robí jeho vlastný úrad vlády. Hlavne, že sa ide arogantne vyvyšovať nad ľudí, ktorým ničí život.

10. Matovič dnes na rádiu Expres ukázal, že je jeden sebastredný a nenávistný človek, ktorý sa voči všetkým naokolo správa s takou nekonečnou aroganciou a dešpektom, že sa vážne čudujem prinajmenšom jeho koaličným partnerom, že kompletne prehltli svoju hrdosť a česť a nechajú zo seba robiť úplné handry. Toto je neľudské a nedôstojné.

Keby sa Matovič stal bacharom v koncentráku, verte, že za pár mesiacov by bol z neho ten najsurovejší kat. Pred voľbami sa hral na bojovníka za ľudí a dnes je z neho obyčajný tyran. Arogantný, až z toho ide strach.

Áno, moc dokáže rozožrať charakter. Ale len u málokoho sa to podarí v takejto expresnej rýchlosti.

Matovič sa premenil na karikatúru človeka a otázkou je, dokedy sa ním nechá jeho okolie ponižovať. Ja mu dávam niekoľko mesiacov – a potom ho povalia jeho najbližší. Už aby to bolo“

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články