pondelok, 24 januára, 2022

ŽIADNY darček na Vianoce? Matovičová vláda sa chystá urobiť RÁZNY krok…

Posledné články

Žiadny darček na Vianoce? Matovičová vláda sa chystá urobiť RÁZNY krok…

FOTO TASR – Jakub Kotian

Vláda sa už v najbližších dňoch chystá pracovať na legislatívnom ukotvení zákazu predaja nepotravinového tovaru. V skratke to znamená, že okrem potravín, drogérie a nevyhnutného tovaru dennej spotreby si nekúpime nič.

„Na rokovaní sme sa rozprávali o predaji nepotravinového tovaru v obchodoch. Uznali sme, že je to nespravodlivé voči ostatným obchodníkom, ktorí predávajú mimo potravín ten istý tovar, že musia byť zatvorení. Bude sa teda pracovať na legislatívnom ukotvení, aby sa v obchodných reťazcoch nemohol predávať iný sortiment, ktorý nebude odporúčaný (potraviny, drogéria). Pripomínam však, že počas lockdownu majú ľudia chodiť len do najbližších potravín alebo reťazcov,“ uviedol Marek Krajčí.

 

Iniciatíva slovenských maloobchodníkov (ISKM) naopak požiadala aby sa v prípade lockdownu nastavili podmienky pre všetkých maloobchodného spravodlivo a zákaz predaja nepotravinového sortimentu platil pre všetkých rovnako. Myslel tým supermarkety, ktoré majú v sortimente aj elektroniku či ďalší tovar.

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články