pondelok, 6 decembra, 2021

ZLÉ správy sa potvrdili! Hrozí Slovensku LOCKDOWN do konca roka?

Posledné články

ZLÉ správy sa potvrdili! Hrozí Slovensku LOCKDOWN do konca roka?

Zdroj: TASR

Mimoriadne opatrenia, Mimoriadna situácia, ale aj LOCKDOWN sú opatrenia, ktoré majú znížiť riziko nákazy Covidom-19. Na rad prichádza, aj plošné testovanie a postupne sa začína očkovať.

Situácia je však stále vážna. Ľudia strácajú zamestnania, ceny rastú a ľudia po celom svete žijú v strachu a beznádeji.

Britskí experti upozorňujú, že sa k normálnemu životu nevrátime bez proti epidemiologických obmedzení skôr, ako nebudú za očkovaní aspoň všetci dospelí

Bohužiaľ, nezdá sa, že by sme sa všetkých obmedzení mohli tak skoro zbaviť. Dokonca ani leto nevyzerá nádejne. Dôvody vysvetľuje britský portál Skynews.

Podľa Susan Hopkins je očkovanie cestou k slobode.

„Covidové obmedzenia by mali trvať minimálne dovtedy, dokým nebudú za očkovaní všetci dospelí ľudia, cituje Skynews slová doktorky Susan Hopkins, ktorá je vedúcou predstaviteľkou anglického úradu pre verejné zdravie.

Ak by sme túto odpoveď aplikovali na Slovensku znamená to natiahnutie rôznych protiepidemickych opatrení do konca roka.

Podľa prieskumu z prelomu januára a februára by sa určite nechalo zaočkovať proti Covid-19 necelých 40% ľudí na Slovensku. Je to však viac, ako pred mesiacom a štvrtiny populácie stále zostáva nerozhodnutá.

Prieskum realizovala Slovenská akadémia vied, MNFORCE a agentúra Seesame.

Prísne opatrenia aj v lete?
Podľa zahraničných médií môže byt leto riskantným obdobím.

„Dobre vieme, že, keď sú ľudia na dovolenke, správajú sa uvoľnenejšie, majú k sebe bližšie a zdržiavajú sa vo väčších skupinách, hovorí pre Skynews doktorka Susan Hopkins. A to neveští nič dobré.

„Dnes je ťažké povedať či opatrenia na toto leto budú prísnejšie ako minulý rok, vysvetľuje lekárka

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články