utorok, 18 januára, 2022

Zmení sa Európska únia po Eurovoľbách?

Posledné články

Zmení sa Európska únia po Eurovoľbách?

Zmení sa Európska únia po Eurovoľbách?
Zmení sa Európska únia po Eurovoľbách?

Rozhádané spoločenstvo?

Európska únia je projekt, ktorý by mal predovšetkým spájať krajiny. Projekt, ktorý začalo FrancúzskoNemecko a ktoré aj prakticky ho riadi aj v súčasnosti.
Práve MerkelováMacron sú súčasné stálice, ktoré Európsku úniu akoby zmenili od základov. Sloboda a demokracia v spoločentve štátov sa zmenila na obyčajnú diktatúru a jednotvarnosť, ktorú začala akoby Merkelová čoraz viac a viac propagovať. Začalo to migrantskou krízou, ktorá je nevyriešená doteraz. Nemecko a Francúzsko v postupnosti diktovalo jednotlivým krajinám väčšiu a významnejšiu mieru otvorenosti. Migranti prichádzali čoraz viac a viac.

 

Zmení sa Európska únia po Eurovoľbách?

Nakoniec sa však miera migrácie násobila. Merkelová sa rozhodla, že prerozdeľovanie jednotlivých imigrantov do krajín bude to najlepšie možné riešenie. Samozrejmosťou bolo to, že jednotlivé krajiny mali odlišné názory. Madarsko dokonca začalo opäť chrániť svoje hranice. Niketoré krajiny boli migrantom otvorené. Európska únia sa rozdelila na 2 odlišné tábory.

Macron sa vyhrážal jednotlivým štátom s Eurofondami. Ak jednoducho nepríjmeš migrantov nedostaneš žiadne Eurofondy. Problémom súčasných lídrov Európskej únie je absolútna ignorácia obyčajných ľudí. Naopak sa súčasný „sociálny“ lídri hrajú na hrdinov, ktorých úlohou je zachraňovať všetkých nelegálnych migrantov. Európska únia sa za 3 roky stala iba záchranným táborom ilegálnych imigrantov.

Na druhej strane proti Merkelovej a Macronovi stoja mená nacionalistov, ktorí by najradšej Európsku úniu zmenili od základov. Ide o mená ako LePen, Salvini ale taktiež aj Rakúsky kancelár Kurz, ktorý taktiež neprijal pakt OSN o migrácii. Práve tieto mená by sa v nasledujúcich voľbách mali akoby spojiť proti súčasnej unavenej „smotánke“ socialistov, ktorá za posledné roky viac Európu rozhádala ako spájala. Silným súperom pre nacionalistov patrí mainstream.

Sila Mainstremu – Zmení sa Európska únia po Eurovoľbách?

Práve mainstream môže ohroziť politickú zmenu v Európskej únii. Na druhej strane sú ľudia v Európe nespokojní a pravdu povediac ich možno mainstream nebude vôbec zaujímať. Naopak budú voliť ľudí, ktorých v minulosti vôbec nikdy nevolili a to len kvôli nespokojnosti vládnutia socialistov. Základom nacionalistov je voľba neprijať a chrániť bezpečnosť obyvateľstva pred migrantami. Na druhej strane však môže ísť o tajnú populistickú zbraň, ktorá nemusí absolútne nič zmeniť.

Vymenia sa prakticky len „bábky“ a spoločentvo bude fungovať ďalej. Dnes je Európska únia na pokraji síl a chýba jej líder. Bude ním Salvini, Orbán či LePen? Alebo sa história bude opakovať a n líderských pozíciách zostane súčasná garnitúra? Uvidíme v nasledujúcich voľbách do Europarlamentu 2019

https://www.youtube.com/watch?v=ZWhACiHXlPE&t=3s

Stále však treba dúfať v silné, bezpečné a ďalej sa rozvíjajúce spoločenstvo.
Zmení sa Európska únia po Eurovoľbách?

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články